gundemi-nasil-takip-edebilirimHemen her gün hatta her an değişen gündemi takip etmek de çağa ayak uydurmakla eş değer nitelik taşıyor. Gündemi takip etmek ise artık günümüz teknolojisi ve imkânlarıyla oldukça kolay.

Gündemi takip etmek isteyen kişiler için öncelik elbette gazetede. Sabah kalkıp kahvaltı eşliğinde gazete okumanın verdiği haz son derece farklıdır. Bu hissi yaşamak isteyenler için günü takip etmenin en kolay yolu gazeteler. Gazetelerde her konu hakkında sayfalar bulabilmeniz ve köşe yazılarını okuyabilmeniz mümkün. Fakat gazetenin bir dezavantajı günlük gündem takibidir. Artık günümüzde olaylar anlık şekillendiği için, internet bu yönüyle gazetenin önüne geçmiş durumda.
Gündemi nasıl takip edebilirim?

Bununla birlikte gazeteler yerine internetten haberleri ve gündemi takip etmekte oldukça kolay. Hatta günümüzde bakacak olursak internette yaşanan gelişmeler, gündemin kaynağı olur durumda. Özellikle sosyal medya, gündemi takip etme konusunda en kullanışlı seçenek. Twitter’a bakacak olursanız Türkiye Gündemi veya Dünya Gündemi hakkında atılan tweetleri görebilirsiniz. Bu tweetlerin işleyişi ülkelerin gündeminde ne yer alıyorsa ona göre şekillenir. Mesela yakın gelecek için Seçim Sonuçları isimli hashtagleri görmeniz mümkün olacaktır.

 

Gündemi nasıl takip edebilirim?
Etiketlendi:         

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.