Covid 19’ un Yayıldığı Alanı Ziyaret Etmiş Kişiler İçin Korunma Yöntemi

Covid-19 virüsünün yaygın olduğu bir bölgeyi mecburi olarak ziyaret edilmiş olan bir kimsenin kendini 14 gün karantinaya alması gerekmektedir. 14 gün boyunca başka kişiler ile temastan kaçınmalı ve ortak kullanım alanlarında bulunmaması gerekmektedir. Kişinin karantinaya alınması devlet kontrolü ile yapılmaktadır. Ancak korona virüsünün yaygın bulunduğu bir alandan gelen ve virüs şüphesi ile yaklaşan kişilerin de kendi karantina önlemlerini almalarında fayda vardır.

Ateş, öksürük, nefes problemleri gibi belirtileri olan kişilerin vakit kaybetmeden tıbbi yardım alması gerekmektedir. Tıbbi yardım alabilmek için sağlık kuruluşları ile iletişimde bulunmak ve hastaneye kişilerin kendi imkânları ile gitmemesi, diğer insanların da virüs bulaşma tehlikesini ortadan kaldıracaktır. Bu nedenle covid-19 virüs şüphesi yaşayan kişilerin de kendilerini karantinada tutmaları başta kendi sağlıkları olmak üzere, sevdikleri için ve çevresi için de önemli bir adımdır.

Covid-19 korunma yöntemi olarak, mecbur kalınarak girilmiş bu kalabalık ortamdan da temastan kaçınılarak ve sosyal mesafeyi ayarlayarak korunmak mümkündür.

Covid 19’ un Yayıldığı Alanı Ziyaret Etmiş Kişiler İçin Korunma Yöntemi
Etiketlendi:             

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.