Corona Sonrası Dünya Düzeni

Korona virüsü dünyada pandemik bir salgın olarak yayıldı. Dolayısı ile ülke ekonomilerini etkiledi, her ülkede binlerce ölüme sebebiyet verdi. Ölüm ile sonuçlanmayan vakaların bir kısmı iyileşen enfekte olmuş vakalar oldu. Ancak bir kısmı ise bu virüs le hiç de tanışmadı. Virüsün aşısının bulunmaması kaos ortamına yol açtı. Korona salgının ortadan kalkması ile birlikte yeni dünya düzeninin ne şekilde ilerleyeceği konusu da birtakım araştırmacıların hedefi oldu.

Dijital Ortam Ön Plana çıktı

Home ofis ve Frelencer çalışma hayatı gündemde olan bir durumdur. Zaten bu şekilde geçimini sağlayan milyonlarca insan vardır. Ancak salgının başlaması ile birlikte oluşan sokağa çıkma yasakları bizlere her işin bir şekilde home ofis ortamından yürütülebileceğini gösterdi.

Evde Eğitim

Tıllarda sabah 5 te kalkarak okula gitmek durumunda kalanlar bilir o sıcacık yataktan çıkmanın zorluğunu. Dersler derste öğrenilir mantığı ile sürekli olarak okulda eğitim öngörüldü. Ancak salgın bizlere dijital ortamda da eğitim olabileceğini gösterdi.

Ekonomik Kriz

Bir kısım ev ortamından yürütülemeyen ve üretim gereken işlerin, salgın nedeni ile üretimi durdu. Bu durum da ekonomik kriz, dolar artışı, borsanı düşüşü gibi, kişilerin alım gücünü zorlaştıracak etmenlere yol açmaya başladı.

Corona Sonrası Dünya Düzeni
Etiketlendi:                 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.