Çocukların Koronadan Korunma Yöntemi

Türkiye’ de 20 yaş altının sokağa çıkması yasaklanmıştır. Bu sayede hastalığı taşıyıcı olarak tabir edilen grubun, sokağa çıkma yasağı oluşan salgının çapını bir nebze olsun önlemeye yetmiştir. Ancak çocukların kendilerini korumaları için ekstra önlemler alması gerekmektedir.

Beslenme alışkanlıklarını ciddi oranda değiştirmeden kendilerine beslenme diyeti uygulamak durumdadırlar. Vitamin ve protein dengesi iyi ayarlanmalıdır. Sürekli vitamin ve protein ağırlıklı beslenmek yerine bunu zamana yayarak uzun süreli bağışıklık sistemini güçlendirme çalışması yapmak durumundadırlar.

Ev içerisinde hijyene ağırlık vermesi, odalarını her gün havalandırmalı ve kıyafetlerini de sık sık havalandırmalıdırlar.

El temizliği ve el dezenfektesi önemlidir. Dışarıdan eve gelmiş bireyler ile temastan kaçınmalı ve bu bireylerin de kendilerini dışarıdan geldikten sonra dezenfekte ettiğinden emin olmalıdır.

Çocuklar dışarıya çıkmaya en alışkın olan gruptur. Bu nedenle ev ortamında sürekli kapalı kalmak onların psikolojileri için de hiç iyi değildir. Kendilerini meşgul etmek adına aile içi etkinlikler ya da bireysel etkinlikler ile psikolojilerinin düzeltilmesi gerekmektedir. Ayrıca gün içerisinde harcaması gereken enerji miktarını da ev içi spor faaliyetleri ile birlikte düzenlemeleri gerekmektedir.

Çocukların Koronadan Korunma Yöntemi
Etiketlendi:             

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.