cilt-bakimiHer insanın farklı cilt tipi olmasıyla birlikte, farklı cilt tipleri için farklı bakımlar uygulanması gerekmektedir. Çoğu insan bu konuyu gözden kaçırmakta ve yanlış bakım ürünleri kullanarak ciltlerine habersizce zarar vermektedir.

Cilt tipleri başlıca; kuru ciltler, yağlı ciltler, normal ciltler, hassas ve karışık ciltler olarak kategorilere ayrılır. Her cildin kendine özel ihtiyacı bulunmakla birlikte, cilt tipinin belirlemedeki en doğru unsur uzman bir kişi tarafından cilt tipinin ayırt edilmesi ve buna göre krem veya doğal bitki kürleri uygulamaktır.
Cilt bakımı nasıl yapılmalıdır ?

Yağlı ciltlerin en büyük sıkıntısı genel olarak sivilceli bir cilt olduğu gibi aynı zamanda çok fazla parlamasıdır.  Yağlı ciltler sivilce oluşumunu tetiklediği gibi aynı zamanda siyah nokta oluşumunu da hızlandırmaktadır.

Kuru ciltlerin ise yeterince nemlenmemesi durumunda cildin soyulması gibi durumlar gözlenmektedir.

Normal ciltler, günlük ihtiyaçları karşılandığında herhangi bir sorunla bireyleri karşı karşıya bırakmamakla birlikte, karışık ciltler ise en kompleks cilt çeşididir.

Hassas ciltler ise, cilt tipleri arasında en çok bakıma ve korumaya ihtiyaç duyan ciltlerdir. Genellikle güneş ışığından etkilenen hassas ciltler için koruyucu ürünler kullanmak sağlıklı olacaktır.

Cilt bakımı nasıl yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.