araba-almak-icin-en-uygun-zamanAraba almayı düşünüyorsunuz ama araba fiyatları el yaktığı için her seferinde vazgeçmek zorunda mı kalıyorsunuz? Sizin için araba almanın en uygun zamanlarını bir rehber şeklinde hazırladık.

Yaz aylarında araba piyasasında hareketlilik kışa göre oldukça fazladır. Kış ve sonbahar aylarında genellikle, uygun fiyatından ve kışa göre avantajlarından dolayı gazlı arabalar tercih edilmektedir. Yani kış döneminde alınan ve alınacak arabaların birçoğu gazlı olduğu için gazlı araba fiyatları haliyle yükseliyor. Kış şartlarına uyum sağlayamayan daha çok sportif tarzda olan arabaların piyasası ise kış döneminde düşüyor ve daha çok garajda kalmak zorunda oluyorlar.
araba almak için en uygun zaman 2015
Araba ne zaman alınır ?

Araba tercihinizi sportif arabadan yana yapacaksanız kış günleri sizin için bulunmaz bir avantaj. Aynı zamanda gazlı araba tercih edecekler için ise yaz dönemi oldukça uygun.

Uygun fiyat avantajlarıyla araba sahibi olmak isteyenler bir diğer dikkatle takip edilmesi gereken zamanı ise yeni yıla giriş zamanıdır. Bu dönemde özellikle galericiler, arabaların fiyatlarında indirime giderek stok eritmeye çalışırlar.

Araba alma işleminizi bayiden yapacak iseniz de ayın son günlerini beklemeniz size fiyat olarak pozitif bir geri dönüş sağlayacaktır.

Araba almak için en uygun zaman nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.