Geçenlerde ayağım yüzünden acile gitmiştim. Ve doğal olarak çalıştığım gıda fabrikasında işede gidememiştim. Saat öğleden sonra 2 gibi gittiğim için normal muayene sırasına girmek istemedim sonuçta muayene fişi sayılı olduğundan öğleden sonraya kalmayabiliyor. Bende ne yapayım dedim acile gideyim dedim.

Orada aklıma birşey takıldı acaba acil servisde rapor alabiliyormuyuz ? İşte bunu oradaki yetkililere sorarak öğrendim ve benim gibi merak edenler için sizler için bu yazıyı yazma gereksinimi duydum.

Bu makalede aşağıdaki soruların cevapları bulunmaktadır.
Acil servisden rapor alabilir miyim ?
Acilden rapor alınır mı ?
Acil servisden rapor almak.
2017 acil servisden rapor alınır mı?
Hafta sonu acilden rapor almak ?
Hafta sonu acilden rapor alabilir miyim ?
Pazar günü acilden rapor almak?
Pazar günü rapor alınır mı ?
Acilden kaç gün rapor alınır ?

Acilden rapor alınır mı  ?

2015-2016 yıllarında acilden rapor alınabiliyormuş internetteki araştırmalarıma bakarak. Ama 2017 itibariyle acilde rapor yazmak yasak olduğunu belirtiyorlar yetkililer. (Durumu ağır hastalar hariç. Kaza,ağır yaralanma vs.)

Ama bu durum hastaneden hastaneye değişebiliyormuş ama genel olarak hastanelerin acil servislerinde rapor yazılması yasaktır.

Benim gibi burkulda vs. gibi bir durumunuz var ise acilde çektireceğiniz röntgen ile muayene sırası alabilirsiniz. (Normal sıra bitmiş olsa bile acilden gelenlere sıra verilebiliyor. Hastanın mağdur edilmemesi açısından.)

Ayrıca acilden veya normalden alınan raporlar ne gün yazıldıysa o günden itibaren rapor geçerlidir. Hafta sonu olup olmaması önemli değil. Örneğin cumartesi aksamı 3 günlük rapor aldıysanız. Rapor günleriniz. Cumartesi,pazar ve pazartesidir.

Sormak istedikleriniz var ise yorum atarak sorularınızı sorabilirsiniz.
Faydalı olması dileğiyle.

Acilden Rapor Alabilir Miyim ? Cevap 2017

Acilden Rapor Alabilir Miyim ? Cevap 2017” üzerine 5 düşünce

 • 27 Şubat 2018, 12:36
  Kalıcı bağlantı

  Ben askerim iznim bitti de üç aylık kızım var oda hastalandı üç güne bir buhar takılıyo kendim de 4 gün önce ameliyat oldum ama simdi iznim bitti doktorlar rapor vermiyor ne yapmam gerekiyor nasıl alabilirim lütfen yardımcı olun

  Cevapla
 • 05 Haziran 2017, 13:56
  Kalıcı bağlantı

  Cumartesi normal sıra ile rapor alsak yine acil olarak mı gözüküyor. Yani yine yasak olmuş olur mu

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.