2 Yaş Altı Bebekler için Koronadan Korunma Yöntemleri

Her yaş grubun korona virüsünden etkilenme durumu farklıdır. Her yaş grubuna göre hem de bünyeye göre farklı sonuçlar doğuran bu salgından korunmak için yetişkinlerin alması gereken önlemler olduğu gibi aynı zamanda çocuklarımızı ve bebeklerimizi korumak da annelerin birincil görevidir.

2 yaş altı bebeklerde bu virüsün atlatılma oranı daha yüksektir. Ancak korona salgınına neden olan Covid 19 virüsüne yakalanmamak için birtakım önlemlerin alınması daha uygundur. Bunun için 2 yaş altı bebeklerin Türkiye genelinde sokağa çıkması yasaklanmıştır. Ancak dışarı çıkan bir kimsenin virüsü eve getirmesi ihtimaline karşın eldiven ve maske ile dışarı çıkılması ve geldiği zaman hijyenine önem vererek bebeğe yaklaşmadan önce ellerin sabunlu su ile yıkanması, mümkünse duş alınması dezenfekte olarak bebeğe yaklaşılması önemlidir. Bu süreçte bebek ile yetişkinlerin çok yakın temasından kaçınılması gerekmektedir.

2 yaş altı bebekler anne sütü aldıkları için bağışıklık sistemi güçlüdür. Ancak anne sütü almayanların ise, mama formülleri nedeni ile bağışıklık sistemi, virüsten korunmak açısından işlevseldir. Bu nedenle yetişkinlerin almış olduğu beslenme alışkanlığı, spor, yaşam alanını havalandırma, kıyafetleri yıkamak ve hijyene önem vermek 2 yaş altı bebekler için de korunma yöntemi olarak belirlenmektedir.

2 Yaş Altı Bebekler için Koronadan Korunma Yöntemleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.