Türkiye Korona Virüs Değerlendirilmesi

Korona virüsü salgını, dünya geneline yayılmışken son anda Türkiye’ ye gelmesi, Türkiye açısından büyük bir kazanç olmuştur. Bu kazanç i, hiç bilinmeyen ve etkileri öngörülemeyen salgın hakkında Türkiye’nin önlem alabilmesi için oldukça vaktinin olması olarak değerlendirilebilir. Özellikle başka ülkelerin yaptığı yanlışlara düşmemek adına Türkiye’nin önlem alabilmek için oldukça vakti olmuştur.

Bu önlemlerden ilki karantina uygulamasıdır. Ülkede öğrenci yurtları boşaltılmış ve bu yurtlara yurt dışından gelen kişiler yerleştirilmiştir. Tek kişilik karantina odalarının hazırlanması ülkenin korona virüsüne almış olduğu önlemlerden bir tanesi olmuştur.

65 yaş üzerinin sokağa çıkmaması, bu salgından en çok etkilenen ve bağışıklık sitemi kötü olan ölüm vakalarının en sık görüldüğü yaş grubunun korunması açısından büyük önlem haline gelmiştir.

Ardından taşıyıcı niteliğinde olan yaş grubu 20 yaş altının da sokağa çıkmaması, bir nebze olsun iki farklı yaş grubunun korunması açısından önemli hale gelmiştir.

Türkiye korona virüs değerlendirmesi ile birlikte profesyonel önlemler almaya devam etmektedir. Hastaların tedavi süreçlerinde, hastane inşalarında ve mevcut hastanelerin pandemi hastanelerine çevrilmesi ile birlikte giderek hızlı bir şekilde artış gösteren bu salgın vakasına önlem almaya çalışmaktadır.

Türkiye Korona Virüs Değerlendirilmesi
Etiketlendi:         

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.