Hayat eve sığar Uygulaması Nedir? Nereden indirilir?

Hayat eve sığar uygulaması Nedir?

Hayat eve sığar aplikasyonu Sağlık Bakanlığı’ nın üretmiş olduğu bir telefon uygulamasıdır. Covid 19 uygulaması adı ile de bilinmektedir. Bu uygulamanın amacı, iki farklı tür içindedir. Birincisi, Yurt dışından gelmiş ve karantinaya alınmış kişilerin ya da korona testi uygulanarak Covid 19 pozitif çıkmış ve hastanede iyileşme gösteren kişilerin eve gönderilmelerinin ardından bu aplikasyonu telefonlarına indirmesi zorunlu tutulmuştur.

İkinci olarak da tüm vatandaşlar bu aplikasyonu indirerek akılı cep telefonlarından korona virüsü ile alakalı durum tespitini her an öğrenebilir.Hayat eve sığar uygulaması, karantinadan çıkarılmış olan hastaların ya da karantinada gözlemde tutulmuş ve 14 günün ardından evde de 14 gün gözleme alınmak durumunda kalan hastaların, günlük ateşini, sağlık durumunu, herhangi bir belirti göstermesi halinde veri girişini yapabileceği bir uygulamadır. Bunun yanında tüm vatandaşları Türkiye başta olmak üzere dünyada korona salgını ile ilgili güncel bilgilerini alabileceği bir uygulamadır.

Hayat eve sığar uygulaması Nereden İndirilir?

Hayat eve sığar uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

Covid 19 uygulaması Sağlık Bakanlığı’ nın resmi internet sitesinde yer alan uygulama isminin IOS ya da android işletim sistemi ile çalışan akıllı cep telefonu veya tabletler üzerinden indirme sağlanan bir aplikasyonudur. Play Store ya da Apple Store üzerinden indirme işlemi sağlanabilir.

Şuan için Hayat eve sığar uygulaması sadece google play storede bulunmaktadır. En kısa zamanda ios içinde gelecektir.

Hayat eve sığar uygulaması ücretsiz mi ?
Evet hayat eve sığar uygulamasını ücretsiz biçimde indirip, hiçbir ek ücret ödemeden tüm özelliklerinden yararlanabilirsiniz.

Korona uygulaması olarakda adlandırılabilir bu uygulama.

Hayat eve sığar uygulamasını 18 Nisan itibariyle kullanıma açılmış durumdadır. Sağlıklı günler dileriz.

Hayat Eve Sığar Uygulaması nedir ? apk – ios indir
Etiketlendi:                         

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.