en-iyi-diz-ustu-bilgisayarYaz mevsiminin gelmesi ile karne hediyeleri temalı reklamlar çoğaldı. Çağımızın internet çağı olması nedeniyle de çoğunlukla dizüstü bilgisayar reklamlarını görüyoruz. Peki dizüstü bilgisayar alınırken hangi kriterler dikkate alınmalı? Hangi markalar tercih edilmeli? En iyi diz üstü markası hangisi?  diye birçok soruyu sorabilirsiniz. İste bunu açıklamaya gayret göstereceğiz.

Öncelikle bu soruları yanıtlamadan önce ne istediğimizi analiz etmeliyiz. Araştırmamız buna göre sonuç verecektir. Yüksek çözünürlük ve görüntü kalitesi mi istiyoruz? Yoksa süper hız ve uzun batarya süresi mi? Veya bizim için en önemli şey dayanıklılık mı? Eğer bu soruların yanıtlarını kendinize göre veremezseniz, hiç bir tavsiye sizin için yeterli olmayacaktır.

Bu yazının içeriğinde marka marka tavsiyeler vermek yerine, seçerken neler araştırmalıyıza değiniyorum.

Öncelikle laptop markası seçerken kriterlerimizin ardından bütçe belirlemeliyiz. İnternet sitelerinden ürünlerin marka kodlarını alıp internette araştırarak sonuçları incelemeliyiz. Karşımıza çıkan sonuçlara göre sorunlu bir ürün olup olmadığını da anlayabiliriz. Ayrıca kullanıcıların geri dönüşleri en önemli kriterdir.

en-iyi-diz-ustu-bilgisayar

Ayrıca internetten satılan ürünlerin kullanıcı yorumlarınada okumanızı tavsiye ederim.

Marka seçerken bence ele almanız gereken markalar Asus, Sony, Toshiba ve Dell’dir. Özellikle günümüzde popüler olarak yer alan bu markaları inceleyip kriterlerinize göre bakarsanız sonuçtan memnun kalacağınızı ümit ediyorum. Unutmayın, kendi ürününüzü ancak kendiniz seçebilirsiniz. Bu yüzden uzun uzun araştırın derim.

Hangi Marka Dizüstü Tercih Edilmeli?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.