twitter-hesabi-tamamen-silmeSosyal medyada bulunan ve her gün kullanıcı sayısını arttıran sosyal ağlardan biri olan Twitter, her geçen gün kendini yenileyerek performansını arttırırken tasarımını da yeniliyor.

Her ne kadar başarılı olarak ilerlese de, bazı kullanıcılar gerek kişisel gizliliklerini korumak için gerekse profillerinin çok dolması sebebiyle hesaplarını kapatmak istiyorlar. Bu hesap kapatma işlemi Twitterda kullanıcılarına bu seçeneği sunmuş.

Twitter hesaplarımızı silmemiz ise bir hayli kolay. Twitter hesabımızı silmek için ‘Ayarlar’=>‘Hesabımı devre dışı bırak’ yolunu izlememiz mümkün. Bununla beraber buradaki bağlantı üzerinden aynı adrese yönlenebiliyoruz. Geçerli sayfaya geçmemizin ardından Twitter bize bir kaç bilgilendirme sunuyor.

twitter-hesabi-tamamen-silme

@kullanıcıadı hesabını devre dışı bırakmadan önce, bunu bil:

  • Kullanıcı verini yalnızca 30 gün için saklarız ve bu sürenin sonunda kalıcı olarak silinir. Hesabını devre dışı bıraktıktan sonra 30 gün içinde giriş yaparak hesabını tekrar etkinleştirebilirsin.
  • Kullanıcı adını veya Twitter adresini değiştirmek için hesabını devre dışı bırakmana gerek yok. Ayarlar sayfasından değiştirebilirsin. Tüm @yanıtlar ve takipçiler değişmeden kalacaktır.
  • Eğer bu hesabın kullanıcı adını veya e-posta adresini başka bir Twitter hesabında kullanmak istersen, hesabını devre dışı bırakmadan önce bu bilgileri değiştir. Kullanıcı verileri kalıcı olarak silinene dek bu bilgiler kullanılamayacaktır.
  • Hesabın birkaç dakika içinde Twitter’dan kaldırılmış olacak, ancak kimi içerikler devre dışı bırakma işleminden birkaç gün sonrasına kadar twitter.com üzerinde görünür olabilir.
  • Google gibi arama motorları tarafından oluşturulan içerik üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır.

Yukarıdaki bilgilendirmeleri okuduktan sonra aşağıda bulunan ‘KullanıcıAdı hesabımı devre dışı bırak’ butonuyla hesabı deaktif edebiliyoruz.

Twitter adresi nasıl silinir, nasıl kapatılır?
Etiketlendi:                         

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.