Windows’un popüler işletim sistemleri arasında yer almakta olan Windows 7 ile birlikte kullanıcılar bazı değişiklere gitmek isteyebiliyorlar. Bu değişiklikler arasında en çok dikkat çekeni ise klasör simgesini değiştirmek oluyor. Kullanıcılar Windows 7’nin sağlamış olduğu imkanlarla birlikte istedikleri simgeyi, klasör simgesi olarak atayabilme şansına sahipler.

Windows 7’de Nasıl Klasör Simgesi Değiştirilir?

1- Başlat Menüsü açın ve arama satırına regedit yazarak Enter tuşuna basın.

2- Kayıt defterine gelerek HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer yolunu takip edin.

3-Pencerenin sol tarafında görmüş olduğunuz Explorer anahtarının üzerine gelerek sağ tıklayın ve Yeni/Anahtar seçeneğine tıklayın ve daha sonra bunu Shell Icons olarak adlandırın.

4-İsimlendirmeyi yaptıktan sonra sol tarafta Shell Icons’u göreceksiniz. Üstüne bir kere tıklayın ve ardından boş alana da sağ tıklayarak Yeni/Dize değeri seçeneğine tıklayın ve 3 ismini verin.

5-Üstteki işlemi tamamladıktan sonra sağ kısımda 3 adlı anahtarı göreceksiniz. Bu anahtara tıklayın ve Değiştir seçeneğine tıklayın.

6-Değer verisi yazılı kısma, atamak istediğiniz yani klasör simgesi olsun istediğiniz simgenin adresini yazın.

(Simge adresini öğrenmek için simgeye Shift tuşunu basılı tutup, sağ tıklayarak yol olarak kopyala seçeneğinden yararlanabilirsiniz)

 

 

 

Windows 7de klasör simgesi nasıl değiştirilir?
Etiketlendi:             

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.