uye-oldugum-sitelere-giris-yapamiyorumBenim başımdaki sorunlardan birtanesiydi üye olduğum sitelere giriş yapamam.
Tarayıcılarımdaki geçmişi sildim, önbelleği temizledim ama ne çare. Tüm bunları yapmama rağmen yine üye olduğum sitelere giriş yapamadım. İşin garibi benim bilgisayar dışındaki bir bilgisayardan giriş yaptığımda sitelere sorunsuz biçimde girmesi.
insanın aklına hemen ip adresim yasaklanmışmıdır acaba sorusu geliyor.
Ama IP yasaklama gibi durum söz konusu olsaydı aynı internet hattını kullanan diğer bilgisayardan da giriş yapamazdım.
Neyse ki biraz araştırdım ve sonuç buldum. Bu sorunu benim gibi yaşayanlar var ise onlar açısından faydalı olması için bu yazıyı yazmaya karar verdim.

Öncelikle üye olduğunuz sitelerine giriş yapamıyorsanız aşağıdaki adımlardan birisinden dolayı sorunu yaşamaktasınız.

  1.  Bilgisayarınızdaki antivirüs bu işlemi engelliyor olabilir, antivirüsünüzü devre dışı bırakıp tarayıcınızı yeniden başlatıp deneyin.
  2. Kullanmakta olduğunuz tarayıcı tarayıcı çerezlere izin vermediğinden bu durum ortaya çıkmış olabilir. (Eğer tarayıcı ayarları ile oynamış iseniz bu durum söz konusu olacaktır.) Çözümü, tarayıcıyı varsayılan ayarlarına döndürmeniz veyahut kısa bir yol olan tarayıcınızı kaldırıp tekrar yüklemeniz.
  3. Sizin istediğiniz dışında trojen virüsü yayan bir program bilgisayarınızı yüklenmiş olabilir. (Bendeki sorun bu sebeble ortaya çıkmış)Çözümü, Denetim Masasına girip – program ekle kaldır sekmesine gelerek tanımadığınız veya kullanmadığınız yüklü olan programları kaldırın. Ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Yukarıda belirttiğim 3 maddeden birisi üye olduğunuz sitelere giriş yapmanızı engelliyordur. Yukarıdaki çözüm yöntemlerinizi uygulayarak üye olduğunuz forumlara, sitelere giriş yapabilirsiniz.

Bu yöntemler faydalı olmadıysa, konu altından yorum atarak veya iletişim bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

Üye olduğum sitelere giriş yapamıyorum – Çözümü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.