Twitter’ın kendine özgü önemli bir özelliği olan DM yani Direkt Mesaj, gelen güncelleme ile birlikte herkese açılmıştı. Bir kullanıcıyı takip etmeden ona mesaj göndermek veya onun sizi Twitter üzerinden takip etmediği halde DM göndermesi mümkün. Gelen bu özellikten rahatsız olanlar ve herkesin kendisine mesaj göndermesini istemeyen kullanıcılar da mevcut.

Twitter’da DM Nasıl Kapatılır?

Twitter hesabınıza giriş yapın ve profil fotoğrafınızın üstüne tıklayarak menüyü açın. Açılan menüde Ayarlar seçeneğine tıklayın.

Ayarlar seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza gelen ekranda sol menü üzerinde yer alan Güvenlik ve gizlilik adlı seçeneğine tıklayın.

Güvenlilik ve gizlilik ekranı üzerinde birden çok seçenek sizlere sunulacaktır. Sayfanın en alt kısmına gelerek Herhangi bir kimseden Direkt mesaj al adlı kutucukta yer alan tik işaretini kaldırın ve Değişiklikleri Kaydet adlı butona tıklayın.

Butona tıkladıktan sonra sizden şifrenizi girerek doğrulamanızı isteyecektir. Şifrenizi doğrulayın ve işlemi tamamlayın.

Artık Twitter üzerinde yer alan herhangi bir kullanıcıdan direkt mesaj almayacaksınız. Twitter kullanıcılarının size DM gönderebilmesini istiyorsanız aynı yolu izleyerek kutucuğa tik koymanız yeterli olacaktır.

Twitter’da DM Nasıl Kapatılır?
Etiketlendi:             

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.