Bildiğiniz üzere avea,turkcell ve vodafone telsiz kullanım ücreti almakta. Eminim hiçbir kullanıcı bu durumu seviyor olamaz. Bende dahil bir avea kullanıcısıyım her ay hattımdan telsiz kullanım ücreti ödemekteyim. 1.21 tl olan bu ücreti iptal etmek için bir araştırma yaptım internetten ve bunu engellemenin yolunu buldum. Bulduğumda websitemde bunu paylaşayımda tüm benim gibi bu telsiz kullanım ücretini ödeyenlerin sıkıntısına çare olayım dedim.

Ne yazıkkı devletimiz fakirleşmiş sanırım heray devlete ödenen 1.21 lik telsiz kullanım bedeli  sayesinde bu fakirliliğini geçirmeye çalışıyor sankim.. :/

telsiz kullanım ücreti
telsiz kullanım ücreti

Şaka bi yana bu hatlarda her tarifeden bu kesinti yapılmıyor. Kesinti yapılmayan bazı tarifeler mevcut. Araştırdım buldum bu tarifeleri ve siz değerli kullanıcılarımla paylaşmak istedim.

 

İşte telsiz kullanım ücretini iptal etmek için yapılması gerekenler :

Avea Telsiz Kullanım İptal Etme

Standart Tarife’ye geçmek için STANDART yazıp 6363′e ücretsiz mesaj gönderin.

 

Turkcell Telsiz Kullanım İptal Etme

STANDART yazıp 2222 ye ücretsiz gönderip gelen mesaja da EVET yazın.

 

Vodafone Telsiz Kullanım İptal Etme

“STANDART” yazıp 7048′e kısa mesaj gönderin.

 

Not : Eğer tarifenizi  standartdan tekrar başka bir tarifeye geçirmek isterseniz standart tarifede kaç ay kalmışsanız o kadar devlete vergi ödemek zorundasınız..

Kesin yöntem ne diyecek olursanız. Hattınızı değiştirmek, mesela örneğin avea hattınız var ise bunu vodafonene çevirmek. Bu yöntem sayesinde tarife değiştirmeden telsiz kullanım ücretinden kurtulabilirsiniz.

Telsiz kullanım ücreti nasıl iptal edilir?

Telsiz kullanım ücreti nasıl iptal edilir?” üzerine 11 düşünce

 • 23 Eylül 2018, 01:14
  Kalıcı bağlantı

  Geçen hafta bir turkcell bayisinde paket yaptırırken telsiz kullanım ücreti borcumun olduğunu öğrendim hemde 35 tl ! Bana hiç bi şekilde bilgilendirme sms filan yapılmadı borcunuz var diye. Orda ki çalışan yakında hattımın kapanacağını söyleyince şok oldum. Tl attırırsanız keserler dediler tl attırdım bi haftadır kesmiyorlar ve hala borçlu gözüküyorum kimse bişey yapamıyor eğer hattım kapanırsa o zaman sorarım bunu size turkcell !!!!

  Cevapla
 • 05 Mart 2018, 10:38
  Kalıcı bağlantı

  turkcell bana hiç bir bilgilendirme yapmadan, haberim olmadan hattıma yüklediğim 30 TL’yi almış! bu 30 tl nerede nereye gitti neye istianden alındı hiç bir bilgi yok ortada ! ben arayıp sorunca öğreniyorum. Şimdi bu hırsızlık değil de nedir Allah aşkına! bilginiz haberiniz onayınız olmadan paranız alınıyor! düşünün birisi sizin haberiniz bilginiz onayınız olmadan cebinizden para almış ve hala bilmiyorsunuz nereye gitti bu para, hırsızlık değil midir bu? hah işte şuan turkcell’in bana yaptığı da düpedüz hırsızlık başka açıklaması yok. Devlet alıyor biz almıyoruz diyor, arkadaşım ben ödemeyi Turkcell’e yaptım Turkcell’e devlete değil. senin kurumun görünüyor parayı alan. o zaman devlet bi kurum sağlasın biz devlete ödeyelim niye turkcell adına ödeme yapıyoruz ? sırf milleti faturaya paketlere tarifelere yönlendirmek için yaptıkları hırsızlık bu başka bişey değil. Devlet niye alsın bu parayı telsiz kullanımmış telsiz mi kullanıyoruz telefon kullanıyoruz. o hattı kullanmamışsam arama yapmamışsam msj atmamışsam neyin kullanım ücretini biriktirip alıyorsunuz. Çıldırıcam ya tüketici hakem heyetine başvurucam. bilgim haberim olmadan bana hiç bir şekilde sesli ya da sms bilgilendirmesi yapılmadan param alındı!!!!!!! o 30 TL’nin çok fazlasını sizden alacağım Turkcell..

  Cevapla
 • 28 Şubat 2018, 22:42
  Kalıcı bağlantı

  Isleminiz su anda gerceklestirilemiyor.Lutfen daha sonra tekrar deneyiniz.
  Mesaj atım bu geldi ne yapmam gerek acaba

  Cevapla
 • 23 Haziran 2017, 23:48
  Kalıcı bağlantı

  Ben telsiz değil TELEFON kullanıyorum ***** koyım telsiz vergisini neyin nesi ? Madem milleti **** bari adam gibi bir bahane bulun ….

  Cevapla
 • 19 Nisan 2017, 09:18
  Kalıcı bağlantı

  merhaba ben adi emrah işitme engeli oldu ankara cep tel 0 552 +++ ++ ++ mesaj ulaştir olan bilgi tamam teşekkür

  devlet telsiz kullanım ücretsiz lazim olur zaten tamam teşekkür

  kendi iyi bak
  sever kaydet selam ol

  Cevapla
 • 11 Haziran 2015, 17:38
  Kalıcı bağlantı

  yeter ya bu ne iki ayın birden kestiler halbuki mayıs aytnı ödemiştim pis hırsızlar AVEA

  Cevapla
 • 23 Mart 2015, 08:54
  Kalıcı bağlantı

  Ben de çok rahatsız oluyorum bu durumdan bizi sömürdüğünüz yeter
  artık telsiz ücreti ödemek istemiyorum üçkağıtçılar

  Cevapla
 • 08 Ocak 2014, 13:24
  Kalıcı bağlantı

  Hat değişikliği yaparak turkcellden aveya geçtik telsiz kullanım ücreti kesmiler bu HIRSIZLAR,HIRSIZLAR;HIRSIZLAR.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.