tablet-alirken-dikkat-edilecekGünümüz teknoloji çağının son furyası olan tabletler, artık hemen her yerde karşımıza çıkıyor. Otobüste seyahat ederken, kafede otururken veya yatağımızda yatmış uykuyu beklerken ellerimizdeki tabletlerle interneti gezebiliyor, arkadaşlarımızla doyasıya konuşabiliyor ve hatta oyun oynayabiliyoruz.

Peki, bu kadar imkânı bize sunan tabletleri daha uzun süre kullanmak ve fiyat/performans ürünlerini yakalamak için nelere dikkat etmeliyiz?
Tablet alırken dikkat edilmesi gerekenler 2015

1-Fiyat. Kaliteli tabletlerin fiyatı asla ucuz olmaz. Fiyat konusu, kullanıcıların en çok yanıldığı konulardan biridir. İşlevi aynı olarak gözükse de sunduğu imkânlar (ergonomiklik, ekran hassasiyeti, hız vs.) her tablette aynı değildir.

2-Donanım. Bir tabletin donanımsal özellikleri ne kadar iyiyse sizi o kadar çok memnun edecektir. Tablette donanımsal olarak ilk bakılması gereken noktalar dahili hafızası ve işlemci hızıdır. Bu kriterler geçildikten sonra tabletin RAM’i önemli bir noktadır.

3-Ekran. Ekran boyutu ve genişliği sizin için ne kadar önemli ise tablet seçiminizi ona göre yapmalısınız. Bazı tabletler gereğinden fazla ekran büyüklüğü ile kullanıcılar sunulurken bazıları da tablete göre oldukça küçük ekranlarda sunulmaktadır. İdeal boyutu ile tercih etmeniz gereken tabletler, size pratiklik kazandıracaktır.

2015 senesinde tabletlerin satışında önemli bir artış yaşandı. Bunun için tablet alırken dikkatli olmanızda fayda var.

 

Tablet alırken dikkat edilmesi gerekenler 2015
Etiketlendi:         

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.