samsung-sarj-suresi-uzatmaAndroid işletim sistemine sahip Samsung telefon kullanıcılarının canını sıkan bir konu olan şarjın çabuk bitmesi sorunu, aslında telefonu kullanıcının ihtiyacına göre düzenlemesi sonucunda daha uzun ömürlü olabiliyor.

Samsung Telefon Şarj Uzatma İpuçları

1.Faydasız Uygulamalardan Kurtulun: Özellikle yeni Samsung kullanıcılarının düştüğü en büyük hata olan sürekli program yükleme, bazen beraberinde birçok problemi getiriyor. Gerekli programları indirdikten sonra, Android markette kendini kaybeden kullanıcıların yüklediği faydasız uygulamalar, şarjı bitirmekle kalmaz aynı zamanda telefonun sistemine de zarar verebili

  1. Gereksiz Uygulamaları Kapatmayı İhmal Etmeyin: Samsung kullanıcılarının bir diğer yanlışı da gereksiz yere uygulamaları açık bırakmak veya uygulamaları açık unutmaktır. Telefonu cebinize atmadan önce, uygulamaları tekrar kontrol etmenizde fayda var. Zira GPS, Bluetooth, Wi-Fi gibi sık kullanılan uygulamaların açık unutulması şarj ömrünü hızlıca tüketmektedir.
  2. Memory Booster: Memory Booster, Samsung telefon kullanıcıları için adeta bir nimet. Telefonunuzun sistemini hızlandırmakla birlikte RAM artışı sağlar ve arka planda çalışan programlarınızı tek dokunuşla kapatabilme özelliği sunar. Bu sayede kullanıcılar hızlıca telefonu kontrol altına alabilmektedir.

Samsung telefon sarj süresi nasıl uzatılır ?

Samsung telefon sarj süresini uzatma

Samsung telefon sarj süresini uzatma” üzerine bir düşünce

  • 27 Mayıs 2015, 18:32
    Kalıcı bağlantı

    Samsung kullanıcılarının bir diğer yanlışı da gereksiz yere uygulamaları açık bırakmak veya uygulamaları açık unutmaktır. Telefonu cebinize atmadan önce, uygulamaları tekrar kontrol etmenizde fayda var. Zira GPS, Bluetooth, Wi-Fi gibi sık kullanılan uygulamaların açık unutulması şarj ömrünü hızlıca tüketmektedir.

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.