oyun-bagimliligiOyun Bağımlılığından Nasıl Kurtulabilirim ?

”Oyun bağımlılığından nasıl kurtulabilirim” dediğinizi duyar gibiyim. Büyük küçük hiç fark etmeksizin oyun bağımlılığıyla karşı karşıya kalmış bir ülkede bulunuyoruz. Belki sizde bu durumunzdan çok şikayetçisiniz fakat kendinize engel olamıyorsanız size bazı önerilerde bulunacağım. Umarım yardımcı olabilirim.

”Oyun bağımlılığından nasıl kurtulabilirim ” sorusunun cevabı olarak en önemli etkeni söylemek gerekirse tabiki de sosyalleşmek. İçinize ve evinize kapanır iseniz bu sorununuzdan kattiyen kurtulamazsınız.  Kurtulabilmeniz için ilk başta sosyalleşmeniz gerekmektedir. Arkadaşlarınızla bir sinemaya, cafeye, tarihi yerleri gezip görmekle işe başlayabilirsiniz. Bu sizi en azından bir süreliğine de olsa oyun çevresinden uzaklaştıracaktır.

kitaplara,filmlere ve çizgi romanlara yönelebilirsiniz. Okuyacağınız bir kitap belki de sizin hayatınızı tamamen değiştirebilir. Okuduğunuz çizgi karakter ile eğlenebbilirsiniz. Kafanızda düşüncelerini hayal ederek bunu resime aktarabilirsiniz.

Başka bir çözüm önerisi olarak yeni uğraşlar edinebilirsiniz. Çeşitli kurslar düzenlenmekte bunlara katılıp ; resim yapabilir, fotoğraf çekebilir, el işleriyle ve sanatla uğraşabilirsiniz. Bu sizin oyun bağımlılığından kurtulabilmeniz için iyi bir yol olacaktır.

 

Peki sizlerinde bu önerilere eklemek istediğiniz birşeyler varmı? Varsa yorum olarak ekleyebilirsiniz.

Oyun bağımlılığından nasıl kurtulunur?

Oyun bağımlılığından nasıl kurtulunur?” üzerine bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.