Neden Bir Günde 24 Saat Vardır?

Sizde bir gün içerisinde, neden 24 saat bulunduğunu hiç düşündünüz mü? Muhtemelen belirtmiş olduğumuz ifadeye evet vermekte olduğunuzu tahmin edebiliyoruz. Tahmin etmemizde ki neden ise, şuan da bu yazıyı okuyor olmanızdan kaynaklanıyor. Evet bir çok kişi tarafından farklı yorumlanan ve bilimsel açıklamaların da karma karışık bulunduğu bir konu olan 1 gün içerisinde neden 24 saat var? sorusu, maalesef tek bir cevaba sahip değildir. Yüzlerce cevaba sahip olan bu konu, antik Mısır dönemlerine kadar uzanıyor. Ancak bu sorunun sadece bilimsel yani madalyonun ilk yüzünü belirteceğiz.
Bir günde neden 24 saat var ?

Bir Günde 24 Saat Olmasının Sebebi;

Bu konu hakkında tekrardan belirtebiliriz ki, bir günde 24 saat olmasının nedenin tek ve net bir cevabı yoktur. Ancak en bilindik ve en bilimsel cevabı ise, mevcuttur. Bu cevabı belirtecek olur isek, Dünyanın kendi ekseni etrafında ki dönüşünü, 24 saat içerisinde tamamlıyor olmasıdır. Dünya kendi ekseni etrafında döndüğü taktirde, 1 gün yani 24 saat oluşur.

Aşağıdaki video ise mısırlıların ortaya çıkardığı teoriye dayanarak bir açıklama yapılmıştır. Merak edenler için paylaşıyoruz.

Neden bir günde 24 saat var ?
Etiketlendi:                     

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.