kpss-sınav-sonuc-belgesiMerhaba arkadaşlar, geçen gün ben katipliğe basvurmak için ösym’nin aday bilgi sisteminde baktım ama bulamamıştım.Bu yüzden katipliğe başvuru yapabilmek için kpss sınav sonuç belgesi nasıl alınır diye aramaya koyulmuştum.

Sadece katiplik değil diğer memurluk alımlarındada kpss sınav sonuç belgesi isteniliyor biliyorsunuz. Peki bu kpss 2014 sınav sonuç belgesini nasıl alıyoruz hangi siteden alıyoruz? İşte bu soruların cevabını konumda bulabileceksiniz.

Kpss sınav sonuç belgesi nereden alınır?2014-2015

Kpss sınav sonuç belgesini ösym’nin aday işlemleri sisteminden alamıyoruz kpssye giriş yapmış kişilerin ilk basvurdukları adres aday işlemleri sistemine bakmak oluyor. Kpss sınav sonuç belgesini sonuçların açıklandığı sayfadan yani sonuc.osym.gov.tr adresinden temin ediyoruz.

Kpss sınav sonuç belgesini nasıl temin edebiliriz sorusunun cevabına birde görsellerle dile getirelim.

 • Öncelikle sonuc.osym.gov.tr adresine giriş yapıyoruz.
 • Ardından aşağıdaki resimde gösterdiğimiz gibi Sonuç Yılını 2014 ve Sonuç Grubunu KPSS’yi seçiyoruz. Ve bul diyerek işlemimize devam ediyoruz.
  kpss-sinav-sonuc-belgesi
 • Çıkan sayfada önlisans-ortaöğretim denginden girmiş iseniz 2014-KPSS Ortaöğretim / Önlisans Sonuçları seçeneğini Lisansdan girmişseniz 2014-KPSS Lisans Sonuçları sekmesini tıklıyoruz.
  kpss-sinav-sonuc-belgesi-alma
 • Ardından açılan sayfada TC kimlik numaramızı ve aday şifremizi giriyoruz ve gönder diyerek sonucumuzun bulunduğu sayfaya yönleniyoruz.
  kpss-sinav-sonuc-belgesi-2014
 • Ardından ilgili sınav sonucumuz ekrana gelecektir. Bu sayfayı yazıcıdan çıktı almamız gerekmekte bunun için CTRL + P komutunu kullanarak bu sayfayı yazıcıdan çıktı alıyoruz.
  osym-sinav-sonuc-belgesi

Kpss sinav sonuç belgesini işte bu şekilde alıyoruz arkadaşlar. Ayrıca ösym sonuç belgelerinide aynı şekilde alabiliyoruz.
Faydalı olması dileğiyle.

KPSS-2014 sınav sonuç belgesi nasıl alınır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.