Kombideki Su Basıncı Sürekli Düşüyor

Kış aylarının gelmesiyle doğalgaz kullanımı bir hayli artmış durumda. Bununla beraber olarak doğalgaz ve kombilerde bazı sıkıntılar da baş göstermiş durumda. Bunlardan birisi de kombideki su basıncının sürekli olarak düşmesi. Her seferinde kombiden su basıncını artırmak zorunda mı kalıyorsunuz?

İşte bugün kombideki su basıncının düşmesinin nedenlerini ve çözüm yollarını sizlere sunacağız. Öncelikle belirtmek isteriz ki yılda bir kez kombi ve doğalgaz bakımını mutlaka yaptırın. Gerek tasarruf açısından gerek ise ısınmada sıkıntı yaşanmaması açısından yıllık kombi bakımı son derece önem arz etmektedir.

Kombideki su basıncı sürekli düşüyor işte nedeni.

Kombideki su basıncı neden düşer?

Kombideki su basıncınız 2-3 ayda bir düşüyorsa bu olağan bir durum olarak görülmekte olup sıkıntılı bir durum söz konusu değildir. Lakin sık sık kombinizin su basıncı düşüyor ise ve siz kombinin alt kısmından kombiye su ilavesi yapmak zorunda kalıyorsanız bu ciddi bir durum olabilir.

Kombilerde normal su basıncı kaç barda olmalıdır?

Genel olarak kombilerdeki su basıncının 1,5 ile 2,0 bar arasında olması kombinin olağan şekilde çalışması için yeterlidir. Kombide ki su ile devir daim yaparak ısınma ihtiyacını karşılamamaktadır.

Kombi su basıncı göstergesi

Kombideki su basıncının sürekli düşmesinin nedenleri

  • Kombinin 2-3 ayda bir su eksiltmesi normaldir. Kombi altındaki vana yardımıyla eksik kalan su tamamlanmasıyla su basıncı artırılmış olur.
  • Gün aşırı Sürekli su basıncı düşüyor ise eşanjörde çatlak olduğundan sürekli su kaybı yaşanabilir. Bu çatlaklardaki sular buharlaştığından gözle görülür şekilde olmayabilir. Fark edilmesi için teknik malzeme şarttır.
  • Sürekli su basıncın düşmesi tesisatta su sızıntısı olabileceğini de gösterebilir.
  • Genleşme tankınız delik veya sızıntı olabilir.
  • Genleşme tankının havası bitmiş olabilir.

Kombi basıncı sürekli düşüyor ne yapmalıyım?

                Kombi kullanıcıları olarak su basıncının ne zamanda bir olarak düştüğünü gözlemlememiz gerekmektedir. Ardından kombi servisimizi arayıp teknik açıdan bir inceleme yapmalarını sağlamalıyız. İlerleyen teknoloji ile beraber bu gibi su sızıntılarını kırıp dökmeden kimyasal bir madde ile uzmanlar halledebilmektedir.

ECA su basıncı kaç olmalı ?

Kombi su basıncı kaç olmalı ?

ECA kullanıcısı olarak ECA kullanıcılarının aklındaki sorusuna da cevap vermek istiyorum. ECA kombilerde su basıncı değer 1.5 ile 2.0 arasında olması normal karşılanmaktadır.

Bu işin uzmanlarından birisi bunu size anlatmış. Bu videoyu da kombi su basıncı neden düşer sorusuna cevap arayanlar için yazıya eklemek istiyorum.

Kombideki Su Basıncı Sürekli Düşüyor – İşte Çözümü
Etiketlendi:     

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.