karın-agrisina-ne-iyi-gelirGünümüzün en çok görülen rahatsızlık durumlarından biri olan karın ağrısı zaman zaman bizlere zor anlar yaşatabiliyor. Farklı nedenlere dayanan karın ağrısı, hangi nedenden oluşuyor ise, o sorun üzerinden problemi çözüme kavuşturmak tercih edilmelidir.

Karın ağrısının nedenleri neler?

Karın ağrısının en popüler sebeplerinin başında üşütmek gelmektedir. Özellikle kış aylarında ve soğuk günlerinde; ayakları, bağırsakları veya mideyi üşüten çoğu kişi karın ağrısıyla karşı karşıya geliyor.

Karın ağrısının bir diğer nedeni ise ülser, gastrit gibi hastalıkların belirtisi niteliğinde olan ağrılardır. Karın ağrınızın, bu tip hastalıkların başlangıcı olarak nitelendirilebilmesi için 2-3 gün süreyle ağrı yapması gerekmektedir. Eğer 2-3 gün sonra karın ağrınız devam ediyorsa doktora başvurarak sorunu çözmelisiniz.

Karın ağrıları nasıl geçer?
Karın ağrısına ne iyi gelir?

Eğer hafifte olsa sizi rahatsız eden bir karın ağrınız var ise, bitkisel yöntemleri kullanarak ağrıdan kurtulmanız oldukça kolay.

Nane-Limon: Hepimizin bildiği şifalı ikili, karın ağrısında da başyardımcımız oluyor.

Portakal kabuğu ve Rezene: Portakal kabuğu ile aynı oranda Rezeneyi kaynatabilir ve bu karşımı içerseniz, karın ağrısı şikâyetinizden kurtulabilirsiniz.

 

 

Karın ağrısına ne iyi gelir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.