Iphone ekran görüntüsü alma

Iphone telefonunuzda internette gezinirken veya oyun oynarken kaydedilmesi gereken bir görüntü gördünüz ve ekran görüntüsü almak istiyorsunuz. Peki, ama nasıl? İşte bu konumuzda ıphone kullanıcılarının ekran resmini nasıl alacağı hakkında bir takım ipuçları vereceğiz.

Iphone telefonundan ekran görüntüsü nasıl alınır?

Ekran görüntüsü almak aslında çok basittir İphone telefonlarında. Şöyle diyebiliriz ki kilit tuşu ve menü tuşuna aynı anda basılı tutmanızla birlikte o anki ekran görüntüsünü fotoğraflarınızın bulunduğu alana kaydedilecektir.

İphone 6s – 6- 7- 7s gibi modeller için aşağıdaki gösterilen biçimde ekran görüntüsünü alabilirsiniz.

İphone 8 ve üstü telefonların tuş takımları değiştiği için bu tuşlar biraz farklılık gösteriyor. İphone 8 veya üstü için ekran görüntüsü nasıl alınır diyorsanız.  Yine aynı uygulamayı yapıyoruz İphone 8 ve üstündeki tuşlar farklı olduğundan iki yandaki tuşlara basarak ekran görüntüsünü alıyoruz.

İphone 8 ekran resmi alma

Telefonunuzun solunda bulunan ses açma tuşu ile telefonunuzun sağında bulunan güç tuşuna aynı anda basmanız durumunda ekran görüntünüz hafızaya alınacak olup fotoğraflar sekmesinden çektiğiniz bu ekran görüntüsüne ulaşabilirsiniz.

Iphone ekran görüntüsü alma – Nasıl alınır?
Etiketlendi:             

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.