internetten-muzik-dinleme Telif hakları gibi hususlar bizi ne kadar korkutsa da internetteki müzik sayısına her geçen gün milyonlar ekleniyor diyebiliriz.Bu nedenle müzik yayınlayan siteler de çok fazladır.Fizy.Com ‘da bu sitelerden biridir.Bir kez kapatılma ile karşı karşıya gelen fizy, tekrar müzik hayatına hızla devam etmektedir.

İnternetten müzik nasıl dinlenir ? İşte bunun cevabı :

Fizy ‘nin genel çalışma prensibi ise aratılan müziği video ve müzik sitelerinden bot yardımı ile çekmektir.Eğer açtığınız müzikte video mevcut ise sol alt taraftan müziği dinlerken de klibi izlebilirsiniz.

Fizy tamamen ücretsiz bir platformdur.Kendi reklam gelirleri ve müzik tanıtımlarından kazanmaktadır.

Fakat internette müzik dinleyebileceğimiz tek site Fizy.com değildir.Çok ünlü olan spotify ile de dinlememiz mümkün.Spotify 2 lisans şekli ile mevcuttur.Ücretli veya ücretsiz.Ücretsiz hesap kullanıyorsanız belli bir zaman dilimi içerisinde belli sayıda müzik dinleyebilirsiniz.Fakat ücretli hesapta ise sınırsız sayıda dinleme olanağınız var.Bunu ücreti aylık 10 TL ‘dir.Spotify programını indirerek de çok daha hızlı bir şekilde dinleyebilirsiniz.

muzik

Peki Spotify ‘i yasal yapan nedir?

Spotify programı yapımcıları aldığı müzikler için yapımcılara belli miktarlarda ücret öderler.Bu ücretlerin karşılığını da genel olarak tanıtım,reklam ve kullanıcı gelirlerinden elde etmektedir.

Video Sitelerinden Müzik Dinlemek

Her ne kadar fizy ve spotify ‘i örnek verdiysek de Youtube ‘den de müzik dinlememiz mümkündür fakat klipli videolar müziği duraklatabilir ve ya yavaşlatabilir.Bu yüzden sadece müzik içeren videoları tercih edebilirsiniz.

İnternette müzik nasıl dinlenir ? Müzik Siteleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.