Google’ın geliştirmiş olduğu en popüler servislerden biri olan Chrome, internet tarayıcıları arasında liderlik tahtına sahip olarak ön plana çıkıyor. Google Chrome, rakiplerinden hızıyla ve sade olmasıyla ayrılıyor. Aynı zamanda kullanıcıların istedikleri birçok uzantıyı Chrome’a eklemesi de onu sıradan bir web tarayıcısı olmaktan çıkararak ayrıcalıklı bir hale getiriyor.

Google Chrome Uzantı Kurulumu – Google chrome uzantı nasıl kurulur ?

Google Chrome için eklenti kurulumu yapmak için ilk olarak aradığınız uygulamayı Uygulamalar mağazasından bulmanız gerekiyor. Eklentiyi bulduktan sonra “Chrome’a Ekle” seçeneğine tıklayın.

Seçeneğe tıkladıktan sonra, uyarı penceresindeki “Ekle” butonuna basın ve diğer adıma hızlı bir geçiş yapın.

Uzantı eklendikten sonra tarayıcınızın sağ üst köşesinde uyarı amaçlı işaret çıkacaktır. Çoğu uzantı bu uyarıyı göstermekle birlikte az sayıdaki uzantı bu uyarıyı vermemektedir. Sağ üst köşede uygulamanın logosunu gördüğünüz takdirde hiçbir problem olmayacaktır.

Google Chrome Uzantı Kaldırma İşlemi – Google chrome uzantı nasıl kaldırılır ?

Google Chrome üzerinde uzantı ekleme işlemi basit bir şekilde tamamlansa da uzantıyı kaldırma işlemi kullanıcıları zorlayabilmektedir.

Chrome üzerinden uygulamayı kaldırmak için sağ üstte yer alan ve kapatma sembolünün altında bulunan 3 çizgili açılır menü logosuna tıklayın ve “Diğer araçlar” kısmının üzerine gelerek, “Uzantılar” seçeneğine tıklayın.

“Etkin” seçeneğinin yan tarafında bulunan kutucuğun tik işaretini kaldırarak uygulamayı devre dışı bırakabilir veya çöp kutusu sembolüyle tamamen kaldırabilirsiniz.

 

 

Google chrome uzantı kurma ve kaldırma
Etiketlendi:                 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.