Getir ödeme alınamadı hatası

ödeme alınamadı getir

2020 ve 2021 yıllarında pandemiden dolayı online alışverişlerde patlama yaşandı. Bu patlamayı fırsata çeviren uygulamalardan birisi de GETİR uygulaması. Getir uygulamasını kullanmayanımız çok düşüktür. Bu yüzden bu uygulamayı tanıtmayı es geçerek bu uygulama ile ilgili bazı sıkıntıları dile getirmek istiyorum.

Birkaç arkadaşım bu uygulamayı kullanırken “ödeme alınamadı” hatası aldım dedi. Ve bende araştırmaya koyuldum getirde ödeme alınamadı hatası neden olur diyerekten.

Bir sipariş oluşturdunuz ve ödeme ekranına geldiniz ödeme yapacaksınız ama ödeme yaptığınız esnada ekranda ödeme alınmadı yazısı çıkmıştır. Ve doğal olarak siparişinizin ödemesini gerçekleştirmediğinizden dolayı siparişiniz tamamlanmamıştır.

Getir ödeme alınamadı lütfen tekrar deneyin hatası neden kaynaklanır?

  • Sistemde güncelleme yapıldığından
  • Kullandığınız telefonun internet bağlantısının yavaş olmasından
  • Ödeme yaptığınız kartınızın limitinin olmamasından dolayı
  • Ödeme yapacağınız kartınızın online alışverişlere kapalı olmasından dolayı

Yukarıda saydığımız üzere getir ödeme alınmadı hatasını bu sebeplerden ötürü almış olabilirsiniz.

Peki, getir ödeme alınamadı lütfen tekrar deneyin hatasının çözümü nedir?

  • İnternet bağlantınızı kontrol ediniz. Bağlantınızda kopmalar olduğu takdirde bu hatayı almanız olasıdır.
  • Kartınızın kullanabilir limitini kontrol ediniz. Kullanabilir limiti sınırda olan kullanıcılar bu hatayı alabilmekteler.
  • Ödeme yapmak istediğiniz kartınızın internet alışverişlerine açık olup olmadığını kontrol ediniz. İnternet alışverişlerine kapalı olan kartlardan ödeme yapılamamaktadır.
  • Yukarıdaki saydıklarımızda sorun yoksa telefonunuzu yeniden başlatıp tekrar deneyebilirsiniz. Bazı uygulama çerezleri ödeme yapmanızı kısıtlamış olabilir.
  • Halen ödeme alınamadı hatasını almaya devam ediyor iseniz, getir müşteri hizmetlerini arayarak sorununuza ait daha detaylı incelemeler yapmalarını sağlayabilirsiniz.

Ödeme alınamadı lütfen tekrar deneyiniz hatasının kullanıcıların akıllarındaki sorular

Bu hatayı aldım hesabımdan para çekilmiş midir? Eğer ödeme alınmadı hatasını aldıysanız muhtemelen hesabınızdan para çıkışı olmamıştır.

Getir ödeme alınamadı hatası kalıcı mıdır? Sorun sizden kaynaklı değil ise uygulamadaki hiçbir hata kalıcı değildir. Büyük bir firma olan getir, oluşabilecek hatalara en kısa sürede çözüm üretebilmektedir.

Getir ödeme alınamadı hatası ve Çözümü
Etiketlendi:             

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.