Malum corona virüsü nedeniyle berberlerde kapandı bildiğiniz üzere. Birçok erkeğin aklındaki soru evde saçımı nasıl kesebilirim. İşte bugün sizlere evde saçınızı nasıl kesebileceğinize dair bilgiler paylaşacağız.

Saç kesim ustalık gerektiren bir iş olduğundan eğer çok mecbur kalmadıkça saçınızı kesmemenizi öneriyoruz, birazcık fazla aldığınız taktirde saçlarınızı sıfıra vurma olasılığınız bilhassa yüksek olacaktır.

Hazırlık aşaması(malzemeler);

  • Makas
  • Tarak
  • Saç kesme makinası

Kesilecek saçın hazırlanması :

  • Evde saç kesmenin en uygun olduğu mekan banyo veya lavabodur.
  • Rahat olabileceğiniz bir yer seçmeye özen gösterin.
  • Aynanın karşısına mutlaka geçin. Başının arkasını görmek için ikinci bir aynayıda kullanman sizin faydanıza olacaktır.

Saçınızın temiz ve dolaşık olmamasına dikkat edin;eğer dolaşık ise tarak yardımıyla dolaşıklıkları giderin. Gideremiyorsanız saçınıza hafif su püskürterek deneyin.

Saç kesimini yanlardan başlamanız sizin faydanıza olacaktır. Çünkü yanları az aldıktan sonra üstü ne kadar alacağınızı belirleyebilirsiniz.

Ense bölümünü ve yanları keserken saç kesme makinasını kullanabilirsin. Saç kesme makinalarının ayarlarından en düşük kesme biçimine getirerek az az yavaş yavaş saçlarınızı istediğiniz konuma getirebilirsiniz.

Ense ve yan bölümler bittikten sonra saç kesme makinasının hangi dilimini kullandıysanız saçınızın ense üst kısmı içinde aynı dilimi kullanabilirsiniz.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta saç kesme makinasını direkt saça sokmamak, aynı makas ile keser gibi ucundan ala ala kesmeniz saçınıza kontrol hakimi kurmanızda yardımcı olacaktır.

Şimdi yanlar , ense ve ense üstü bittiyse en önemli kısım olan saçlarınızın üst kısmına geçebiliriz.

Üst kısmı keserken kesinlikle saç kesme makinası kullanmayın. Ve sadece makas ile işinizi görmeye gayret edin. Burada saç kesme makinası ile yapılacak en ufak hata saçınızın görüntüsünü bozabilir.

Saçın üst kısmı nasıl kesilir ?

Üst kısmı keserken berberinizin yaptığını aklınıza getirin. Berberiniz tarak veya parmaklarını kullanarak küçük kesimler yaparak saçın ideal halini almasını sağlıyordu değil mi?

İşte sizde parmaklarınız ile veya tarak ile saçınızı kaldırıp ucundan bukleler alarak istediğiniz konuma getirin.

Kesimin bitmesinin ardından saçınıza şekil verin , şekil verdiğinizde fazlalık veya daha fazla kesim istediğiniz yerler var ise onlarıda belirttiğimiz gibi kesebilirsiniz.

Daha açıklayıcı olması için,birkaç saç kesim videosu da paylaşmak istiyorum.

Evde saç nasıl kesilir ?
Evde saç kesme
Evde saç kesme erkek için

Ama şahsi düşüncem hiç bu şekil risklere girmeye gerek yok, faulleri almamız yeterli. En azından bu bela ortadan kalkıncaya dek. İşi üstatlara bırakmak lazım değil mi. :)

Faydalı olması dileğiyle.

Bir yorumu çok görmeyin :)

Evde Saç Nasıl Kesilir – Erkekler İçin
Etiketlendi:             

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.