e-devlet-sifresi-almaT.C. Kimlik numaraları ve bir şifre ile bağlanılan E-devlet sisteminden araç sorgulama,sürücü belgesi ceza puanı sorgulama ve diğer sorgulamalarda ve devlet işlerinde işimize oldukça yaramaktadır.Yaklaşık olarak 2005 yılında ihale ile hayata geçirilen e-Devlet bize daha birçok alanda da fayda sağlayacaktır.

E-devlet şifresi nasıl alınır?
E-devlet şifresi nasıl alabilirim ? E-devlet şifresi alma ?


Öncelikle size en yakın PTT şubesine T.C. kimlik kartınız ile gitmelisiniz.Ardından işlem tutarı olarak 2 TL vererek E-devlet şifrenizi edinebilirsiniz.

E-devlet şifresi ile nereye girebilirim?

Şifrenizi aldıktan sonra ise aşağıdaki linkten sistem giriş bölümüne bağlanabilirsiniz.
https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/gir
Linke tıkladıktan sonra T.C. Kimlik No ve e-Devlet Şifrenizi girin ve “Sisteme Giriş Yap “ ‘a tıklayın.
Artık devlet üzerinden yapacağınız işlerin birçoğunu buradan kontrol edebilir ve sorgulayabilirsiniz.

Kullanıcı girişinde farkettiyseniz mobil imza,elektronik imza ve T.C. Kimlik kartı vardı.Merak edecek olursanız da, Mobil İmza operatörünüz tarafından sağlanan ıslak imza adı altında bir imza türüdür.Sadece e-devlet şifresi ile değil bu şekilde de bağlanabilirsiniz.
Elektronik imza ise devlet tarafından yetkili kurumlar tarafından verilen bir imzadır.5070 Sayılı Kanuna göre ıslak imza ile eşdeğer yetkiye sahiptir.Fakat sadece e-imza dağıtma sertifikası olan kurumlar bu imzayı verebilirler.
T.C. Kimlik Kartı sorgulama ise, kimlik kartınızda yazan ve sizin olduğunuza emin olunacak bazı sorular içeren giriş bölümüdür.Burada kimliğinizde yazan İlçe , Doğum Yeri gibi birçok soru içeren bölüm vardır.Bunları doldurarak da sisteme giriş yapabilirsiniz.

Yinede anlattıklarımızdan e-devlet şifresi nasıl alınır anlamadıysanız haberturk’un hazırlamış olduğu e-devlet şifresi nasıl alınır videosunu sizlerle paylaşmak istiyorum.


Faydalı olması dileğiyle.

E-devlet şifresi nasıl alınır ? |E-devlet şifresi alma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.