dunyaya-neden-geldikDünyada dil, din, ırk fark etmeden hemen herkesin kendine sorduğu ortak sorulardan biri olan “Benim dünyaya geliş amacım ne? Neden dünyaya geldik? Bir amacım var mı?” soruları hepimiz merak içerisinde bırakıyor.

İnsanoğlu, tarihi boyunca hep araştırdı. Özellikle bu sorunun cevabını araştırdı. Göklerde, uzayda, yerde ve yerin altında hep bu soru merak edildi ve bu sorunun cevaplanması için çaba harcandı.

İnsanın bu tip sorularla kendi benliğini sorgulaması elbette hayatın getirilerinden olmakla birlikte bu soru insanlarda bir içgüdüdür. Bazıları bu sorunun cevabını geliş amacım var o yüzden dünyaya geldim şeklinde tanımlarken bazıları da bu sorunun yanıtını bilim ve fende arıyor. Bilim bu konuda hala net bir cevap veremezken bu konuda araştırmalar devam ediyor.

İslam dinine göre şöyle açıklanan: “İnsanın bu dünyaya gönderilmesinin hikmeti ve gayesi Halik-ı kâinatı tanıyıp ona iman edip, ibadet etmektir…” dünyaya geliş ve yaratılış amacı farklı dinlerin farklı kutsal kitaplarında da kendine yer bulmaktadır.

İnsanlık var oldukça bu soru devam edecek ve tam anlamıyla bilimsel olarak çözülene kadar tekrarlanacaktır…
Peki sizce dünyaya neden geldik ?
Sizce dünyaya geliş amacımız nedir ? Buyrun yorumlayalım.

Dünyaya neden geldik ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.