Covid-19 (Korona) Canlı Dünya Haritası

Covid 9 Çin’ in Wuhan kentinde meydana gelmiş ve dünyaya yayılmakta olan büyük bir pandemik salgındır. Covid 19 salgınının etkisi ile dünya genelinde bu hastalığa enfekte olan kişilerin sayısı oldukça artış göstermektedir. Ayrıca iyileşen hasta sayısı ve ölen hasta sayısı da sürekli günlük rakam değişikliği ile birlikte değişim göstermektedir.

Olumsuz hava koşullarının, hastalığa herhangi bir aşı bulunamamasının ve herhangi bir olumsuz gelişmenin hastalığın seyrine etki etmesinde kaynaklı dünyada büyük oranda bir kaos hakimdir.

Covid-19 (Korona) Canlı Dünya Haritası

Covid 19 canlı dünya haritası dünya sağlı örgütü tarafından halkın bilinçlendirilmesi enfekte olan hasta sayılarının akıbetin, yapılan testlerin sayısını kamuoyu ile paylaşması için düzenlenmiş olan canlı bir haritadır. Dünya genelinde bulunan ve bu hastalığa enfekte olmuş ülkeler anlık olarak Dünya Sağlık Örgütünü bilgilendirmekte ve bu rakamlar ortalama saatte bir Covid 19 Canlı dünya haritası üzerine işlenmektedir. Online olarak Dünya Sağlık örgütünün bilgilendirme sitesinden bu rakamlara ulaşım sağlanabilmektedir. Ayrıca Türkiye için ayrıcalıklı olacak şekilde Türkiye Cumhuriyetin Sağlık Bakanlığı resmi sitesinde de sadece Türkiye için güncellenmekte olan bu rakamlar verilmektedir.

Ayrıca buradaki adresten de covid-19 virüsün canlı yayılımını takip edebilirsiniz.

Covid-19 (Korona) Canlı Dünya Haritası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.