Bilgisayarlar, günümüzde artık her yerde kullanabilen teknoloji ürünleri olarak ön plana çıkmaktadırlar. Bilgisayarlar yoğun kullanımlarıyla birlikte her geçen gün içerisine yüklenen oyunlar, programlar ve dosyalar ile birlikte yavaşlamaya başlarlar. Birkaç temel ve önemli madde ile birlikte bilgisayarı nasıl hızlandırabileceğinizi derledik.

Format, format, format!

Bilgisayarı rahatlatma konusunda en klasik ve en bilinen yöntem format olmaktadır. Bilgisayarı eski haline getirmenin en pratik ve en hızlı yolu formattan geçmektedir. Bilgisayar içerisinde bulunan önemli dosyaların yedeğini aldıktan sonra format atmanız en iyisi olacaktır. Fakat formatın bir de eksi yanı mevcuttur. Formatı attıktan sonra, yükleyeceğiniz programlar ve benzeri uygulamalar bazen bıktırıcı bir hale gelebiliyor. Benim için program yüklemek sorun değil sadece bilgisayar hızlansın diyorsanız, format sizin için kolay bir yöntem olacaktır.

Defrag

Defrag tabiri bir çok bilgisayar kullanıcısının bilmediği bir tabirdir. Bilgisayar içerisinde yüklenen ve silinen her dosya, disk alanının kısımlarına dağılım göstermektedir. Bu dağılımı daha derli toplu bir hale getirmek için Defrag yapmak elzemdir. IObit Disk Defrag programını kullanarak rahatlıkla diskinizi birleştirerek hafifletebilirsiniz.

Bilgisayarı Temiz Tutun

CCleaner ve benzeri programlarla birlikte gereksiz kayıtları ve dosyaları silerek bilgisayarda yer açabilir ve daha hızlı bir hale getirebilirsiniz.

Bilgisayar nasıl hızlandırılır ?
Etiketlendi:             

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.