Araba neden geri park edilir?

Şu konuyu en az benim kadar merak etmişinizdir değil mi. Arabaların geri park etme kuralı vardır genelde. Bu kuralın neden bu şekilde olduğunu hiç merak ettiniz mi? İşte bu makalemizde sizlere arabaların neden geri geri park edildiğini aktaracağız.

İki araba arasına park etmek bildiğiniz üzere ileri gidilere yapılması bir hayli zordur. Tüm sürücü kursları geri geri park etmenin en kolay ve basit yolu olduğunu savunurlar.  Aslında savundukları yöntem matematik yardımıyla yapılan bir eylemdir.

Yani arabaları geri geri park etmek aslında matematiğin bir alt dalı olan geometri biliminin dalından bir sunuş tarzıdır.

Arabaları geri geri park ederken kullandığımız bazı geometrik ve fizik kuralları bulunmaktadır. Bunları sıralayacak olursak.

  • İki araç arasındaki aracımızın duracağı pozisyonu ayarlama
  • İki araç arasına park etmek için direksiyonu uygun pozisyona getirmek.
  • İki araç arasına park yapmak için aracı belli düzeyde hareket ettirerek fizik kuralını gerçekleştirmek.

İlk aracı olanlar geri geri park etmede büyük sıkıntılar yaşandığı bilinmektedir. İki araç arasına nasıl park edeceğim diye türlü türlü düşünen sürücüler vardır. Birkaç denemeden sonra geri geri park etme konusunda tecrübe sahibi kazanmış olacaksınız.

Ayrıca geri geri arabayı park ede ede artık park etmek için artı bir çaba göstermeniz gerektirmeyecek olup refleks haline dönüşmüş olacaktır hareketleriniz.

İşte iki araç arası geri geri araba park etme yolu :

Araba neden geri park edilir?
Etiketlendi:         

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.