Android cihazların kullanımında fotoğraf çekiminin önemli bir yeri bulunuyor. Hatta en önemli bölümü desek yanlış söylemiş olmayız. Arkadaşlarla yapılan selfieler, Instagram için çekilen fotoğraflar ve daha bir çok farklı sosyal medya platformunda yer alan fotoğraflarda Android’in hünerlerini ve kullanıcılar için önemini söylemek mümkün. Android cihazlarda bu denli öneme sahip olmasıyla birlikte fotoğrafların gizliliği, kullanıcılar açısından büyük bir önem arz ediyor. Kullanıcılar, özel olan fotoğraflarını gizleyerek telefonlarını daha kişisel bir hale getirebilme şansına kolay bir şekilde sahip oluyorlar.

Hem pratik, hem marifetli!

Hide and Lock adı verilen Android uygulaması ile birlikte gizlilik oldukça kolay bir şekilde kullanıcılara sunuluyor. İsterseniz sadece bir fotoğrafınızı, isterseniz de fotoğraf veya fotoğraflarınız bulunduğu klasörün tamamını bu uygulama ile birlikte gizleyebilirsiniz. Ücretsiz olarak Android kullanıcılarına sunulması ise uygulamanın bir diğer artısı oluyor.

Nasıl Kullanılır?

Uygulamanın marifetleri fazla olduğu gibi oldukça da pratik bir kullanıma sahip oluşuyla da ön plana çıkıyor. Öncelikle uygulamayı açarak sağ üst bölümde yer alan “+” işaretine dokunu ve gizlenmesini istediğiniz dosya ve dosyaları seçerek gizleme yapabilir veya şifreleme yapabilirsiniz.

 

Androidde fotoğraf gizleme nasıl yapılır?
Etiketlendi:             

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.