Android telefonların yazı tipini değiştirmek oldukça pratik bir şekilde Google Play Store içerisinde yer alan farklı uygulamalar ile birlikte mümkün oluyor. Kullanıcıların Android cep telefonları içerisinde yapabilecekleri bu detay olarak gözüken yazı tipi değiştirebilme, telefonu kişiselleştirme konusunda Androidin kullanıcılara sunduğu güzelliklerden birisi oluyor.

Android Telefonlarda Yazı Tipi Nasıl Değiştirilir?

  1. Type Fresh

Type Fresh adlı Android uygulaması, yazı tiplerinde kullanıcıların yedekleme yapabilmesini sağlıyor. Root isteyen uygulama ile birlikte zevkinize göre istediğiniz yazı tipini Android sistemi genelinde kullanabiliyorsunuz. Bir yazı tipinden farklı bir yazı tipine geçtiğinizde, seçtiğiniz yazı tipinin aktif olması için telefonu yeniden başlatmanız gerekiyor.

  1. Font Installer

Font Installer adlı uygulama, Android cep telefonlarında yazı tipini değiştirmek için en çok kullanılan uygulama oluyor. Bu uygulama da Root edilmiş bir Android telefon gerektiriyor. Uygulamayı yükledikten sonra yüzlerce yazı tipi emrinizi amade oluyor.

  1. iFont

Bir diğer yazı tipini değiştirme uygulaması ise iFont oluyor. İsmine aldanmayın, o Android için geliştirilmiş bir uygulama. Özel ve kaliteli yazı tiplerinin içerisinde bulunduğu bu uygulama, kullanıcılara büyük bir yazı tipi havuzu sağlıyor.

 

Android telefonda yazı tipi değiştirme
Etiketlendi:             

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.