182 Aradı , 182 Neden Arar?

Bugün beni 182 aradı peki ama neden diye düşünürken bir araştırma yapıp 182 nin neden aradığını bulmaya çalıştım. Ve benim gibi 182 araması geldi diyenlere bir açıklama yapmak istedim.

182 bildiğiniz üzere hastanelerden randevu alabilmemiz için oluşturulmuş bir telefon hattıdır. Birçok kişi 182den gelen aramaları açmıyor halbuki korkulacak bir şey yok. 182 numarasının sizi araması aslında birkaç nedene dayanıyor.

182 beni aradı neden?

  • Büyük ihtimalle yakın zamanda bir hastaneden randevu almışınızdır. Aldığınız randevuya gidip gitmeyeceğinizi teyit etmek amacıyla aramaktadır.
  • Randevu aldığınız doktorun izne çıkma nedeniyle randevunuzu değiştirmeniz için aranabilirsiniz.
  • Randevu saatinizi değiştirmeniz için sizi 182 den arayabilirler.
  • Randevunuz farklı sebeplerden ötürü ileri bir tarihe atılmış olabilir.

Yapılan bu aramanın amacı randevusuna gelmeyecek olanların randevularını iptal edip randevu alanı açmaktır. Böylelikle hastaların randevu almalarını sağlamaktır.

İnternet üzerinden veya 182yi arayarak aldığınız randevuları randevu saatinizden 15 dakika öncesine kadar iptal etme hakkınız bulunuyor.

182 aradı açmadım bir şey olur mu?

182 aradığında meşgul olduğunuz için telefona cevap veremediyseniz endişe etmenize gerek yoktur. Randevunuz iptal edilmeyecektir. Yine randevu saatinde hastaneye gidip muayene olabilirsiniz.

182 nin sizi aramasından sonra randevunuzu kontrol etmenizde fayda vardır.

182 Aradı , 182 Neden Arar?
Etiketlendi:         

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.