Milyonlarca kişinin, günlük aktif olarak kullandığı mikroblog sitesi olan Twitter, hesap güvenliğinize dikkat etmeniz gerekmekte olan bir sosyal mecra olarak da ön plana çıkıyor. Özellikle başka birinin hesabınıza girip girmediğini kontrol etmek adına, hesabınıza giriş yapmış olan cihazları sürekli olarak kontrol etmeniz büyük bir öneme sahip.

Siber saldırıların sıklaştığı ve artık kolayca yapılabilir hale geldiği günümüzde, kişisel olarak hesaplarınızın güvenliğini sağlamak oldukça sıkı bir şekilde takip edilmesi gereken bir özellik haline geldi. Bununla birlikte güçlü şifreler kullanmak ve herkese açık olan kablosuz ağlara bağlanmamak gibi küçük önlemler bazen hesabı güvende tutmak için yetersiz olabiliyor.

Twitter Hesabınıza Bağlı Olan Cihazları Görme

İlk olarak ana sayfanın sağ üst kısmında bulunan profil resminize tıklayın ve “Ayarlar” seçeneğine tıklayın.

Karşınıza gelmiş olan ekrandan sol taraftaki menüye bakarak Twitter verilerin bölümüne girin ve devam etmek için parolanızı yazın.

Parolayı girdikten sonra karşınıza çıkan sayfayı aşağı kaydırarak Cihaz Geçmişi bölümü içerisinde, hesabınıza giriş yapmak için kullanmış olduğunuz tüm cihazları kontrol edebilirsiniz.

 

Twitter hesabınıza bağlı olan cihazları görme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.