Okulda Yasaklı Olan facebook ve Twitter gibi sitelere nasıl girilir?

Arkadaşlar bu konumda okulda yasaklanan sitelerin içinde bulunan facebok ve twittere nasıl girileceğinden bahsedeceğim. Bildiğiniz üzere artık okullardaki bilgisayara bir program kurularak tek bilgisayar tarafından hangi sitelere girilip girilmeyeceği yönetilmekte. Ama bizim Türk öğrencisi netten faydalanmak yerine gerek sohbet maksatlı gerekse oyun maksatlı internet sosya ağlarına girmeyi tercih ediyor.

Twittere Nasıl Girilir ? Yasaklı Twittera Giriş Yöntemi için tıklayınız.

Ben artık lisede veya ilkokulda okumadığım için pek nasıl uyarı verdiğini bilmiyorum ama etrafımdakilere sorduğumda yasaklı sitelere giriş yapılırken genellikle : “Bu siteye erişim sakıncalığı içeriğinden dolayı engellenmiştir.” diye bir uyarı veriyormuş.

İşte bu uyarının çözümünü inceleyeceğiz.

okulda yasaklı sitelere giriş
okulda yasaklı sitelere giriş
Okuldan yasaklı facebook ‘a nasıl girilir ?

Okulda siz genellikle http://www.facebook.com adresine girmeye çalışıyorsunuz büyük ihtimalle. Bunun yerine https://www.facebook.com diye açarsanız sayfayı sorunsuz şekilde gireceksinizdir. Diyeceksiniz ilk verdiğiniz link ile ikinci linkin arasındaki fark nedir ?

Hemen onuda açıklayalım birinci verdiğimiz adres http:// ile başlamakta fakat ikinci verdiğimiz link https:// ile başlamakta.

Bu şekilde facebooka giriş yapabilirsiniz. Fakat giriş yaptığınızda adres çubuğunda yine http:// şeklinde olacaktır. Bunu https:// olarak düzelttiğiniz taktirde okulda facebooka girme derdinden kurtulmu olacaksınız.

okulda twittere girme
Okuldan twittere nasıl girilir ( Yasaklı ) ?

 

Yukarıda facebook a nasıl girileceğini anlattık. Şimdide twitter.com a nasıl girileceğini anlatalım.

Okulda siz genellikle http://www.twitter.com adresine girmeye çalışıyorsunuz büyük ihtimalle. Bunun yerine https://www.twitter.com diye açarsanız sayfayı sorunsuz şekilde gireceksinizdir. Diyeceksiniz ilk verdiğiniz link ile ikinci linkin arasındaki fark nedir ?

Hemen onuda açıklayalım birinci verdiğimiz adres http:// ile başlamakta fakat ikinci verdiğimiz link https:// ile başlamakta.

Bu şekilde twitter’a giriş yapabilirsiniz. Fakat giriş yaptığınızda adres çubuğunda yine http:// şeklinde olacaktır. Bunu https:// olarak düzelttiğiniz taktirde okulda facebooka girme derdinden kurtulmu olacaksınız.

 

Peki birbaşka sorunuzda olabilir nedir bu diyecek olursanız :

Okulda yasaklı diğer sitelere nasıl girebiliriz diye.
İşte buradada üstte anlattığım teknikleri kullanarak istediğiniz siteye kolaylıkla girebilirsiniz.

Üstteki anlattığım yöntemlerle siteye giriş yapılamıyormu? O zaman son çare olaraktan www.ktunnel.com adresini kullanmanız.

Siteye girip girmek istediğiniz siteyi yazarsanız istediğiniz siteye ne olursa olsun girebileceksiniz.

15 thoughts on “Okulda Yasaklı Olan facebook ve Twitter gibi sitelere nasıl girilir?

  1. Arkadaslar uc mini diye bir site var bende eskiden giremiyordum ama uc miniyi android google play storeden indirdim ucretsiz bir uygulama her turlu programa giriyor facebook-twitter gibi…indirin memnun kalacaksiniz

  2. Ben okuldan girdim arkadaşlarımda girdi fakat endişelerimiz var bölüm hocası pcden bizim bilgisayrları görebiliyor.burayı da görebilr mi?

  3. Olmuyor be İnternet bağlantısı hatası veriyor. Konu açtın madem adam akıllı paylaşım yap. Milleti kandırma

    • Milleti kandırdığımız yok eren bey, denendi ve işe yaradığı görüldü. Sizdeki internet bağlantı hatası internetinizde olan bir sorundan dolayı çıkmakta.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>