İnstagram kullanıcıları yıllardır 3.parti uygulamalar sayesinde, takip ettikleri farklı hesaplar tarafından paylaşılan ve beğendikleri içerikleri kendi imzalarıyla, kendi hesapları üzerinden paylaşıyorlardı. Artık bu özelliği instagram, kullanıcılarına direkt olarak kendisi sağlayacak. İnstagram tarafından geliştirmelerine başlanmış bu yeni uygulamanın adı ise instagram repost olarak duyurulması bekleniyor. Twitter’da RT olarak adlandırılan bu özellik, instagram kullanıcılarının uzun zamandır beklediği özellikler arasında yer almaktaydı.

İnstagram repost uygulaması sayesinde binlerce instagram kullanıcısı bu özellik için 3.parti uygulamalara para ödemek zorunda olmayacak. İnstagram tarafından geliştirilmesi ve sisteme entegre edilmesi beklenen uygulamayı tüm instagram kullanıcıları ücretsiz olarak kullanabilecek.

 

İnstagram, yıllardır bu özelliğin bir türlü sisteme entegre edilmemesinin nedenini ise instagram uygulamasının doğasına zarar verebileceği düşüncesiydi.

İnstagramın, repost özelliğinin yanı sıra zamanlanmış gönderiler üzerinde de çalıştığı da iddialar arasında. Bu özellik sisteme entegre edildiğinde, facebook üzerinden deneyim sahibi olduğunuz gibi gönderilerinizi istediğiniz zaman, istediğiniz saatte paylaşmaya ayarlayacaksınız.

İnstagramın yeni özelliklerinin öncelikli olarak, beta ve işletme hesaplarının kullanımına sunulması bekleniyor.

İnstagram Yeni Özelliklerini Yayınlamaya Hazırlanıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.