Karıncalarla başınız dertte mi?
karincalar

Pek çoğumuz evinde bir yerlerde karıncalarla karşılaşmıştır. Karıncalar bir iki tane oldu mu çok sorun olmuyor da, genelde koloniler halinde yaşadıkları için biranda evinizi istila ettiklerini görebilmeniz mümkündür. Özellikle de mutfakta tezgahın üzerinde, yemek dolu tencerelerinizde, hatta ağzı kapalı sandığınız kavanozlarınızda bile karınca çıkabilmektedir. Bu durum tabii can sıkıcı hal almaya başlar. Bu nedenle karıncalara karşı bazı bireysel önlemler almak gereklidir.

Karıncalar şekeri çok severler. Dolayısıyla odalarda ve özellikle de mutfakta açıkta şekerli yiyecek, meyve vs. bırakmamak gerekli. Çöplerinizin de ağzını sıkıca kapatmak ve bekletmeden atmakta fayda var.

Karıncalar nemli, sulak yerleri severler. Yuva yapmak için iç mekanlarda mutfak ve banyoları tercih ederler. Bu sebeple mutfak ve banyolarda daha fazla önlem almak gerekir.

Eve çok yakın bitkiler de karıncaların iç mekanlara girmek için kullandıkları bir araçtır. Bu nedenle evin dış cephesine değecek kadar yakın bitki yetiştirmemek, toprakla evin dış cephesi arasına mesafe koymak lazım.

Karıncalar yuvalarını iç mekanlarda ve dış mekanlarda çok farklı yerlere yapabilirler. Onları takip etmek ve yuvalarını bulmak oldukça güç olabilir. Eğer bireysel olarak aldığınız önlemlere rağmen hala sonuç alamıyorsanız o zaman Tekniktürk Böcek İlaçlama size sorununuzun çözülmesi konusunda en etkili yolu bulacaktır. Karıncalarla mücadele için www.teknikturk.com.tr  adresini ziyaret edebilir, ya da 444 8565 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Karıncalarla başınız dertte mi?

Karıncalarla başınız dertte mi?” üzerine bir düşünce

  • 08 Haziran 2014, 21:38
    Kalıcı bağlantı

    Abi arkandayız. GÖNLÜMÜZÜN ŞAMPİYONU UsLaNMaZ. Abi inş şampiyon olursun

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.