Altınlar bankada hem güvenli hem değerli

altın-hesabi

Altın herzaman kazandıran bir yatırım aracıdır. Kısa vadede düşüler yaşada da uzun vadede hep kazandırır. Bu nedenle pek çoğumuz altın yatırımı yapmayı severiz. Elimizde bir miktar para olsun, hemen gidip çeyrek altın alayım deriz. Evde yaptığımız birikimler, düğünde takılanlar, çocuğumuzun doğumunda ya da sünnetinde takılan altınlar eğer bozdurmak zorunda kalmadıysak genellikle evin bize göre en sağlam yerinde durur. Ancak bir hırsızlık olayı yaşandığında maalesef hırsızlar o bize göre en sağlam olan yeri bulmakta pek zorluk çekmez. Yıllarca biriktirilen altınlar da bir anda yok olur gider.

İşte tam da bu nedenle altınları evde değil, bankada tutmak lazım, altın hesabı açtırmak lazım. Altınlarımızı hesaba yatırdığımızda istediğimiz zaman altın olarak ya da para olarak çekebiliyoruz. Tasarruf yapmaya devam ederken de illa çeyrek altın almak zorunda kalmıyoruz, gram bazında bile olsa sadece altın parasını ekleyebiliyoruz. Ayrıca vadeli altın hesabı açtırdığımızda altınlarımız bir de durduğu yerde değerleniyor. Ve bunun için de öyle çok miktarda altına sahip olmamız gerekmiyor.

Yatırımlarımızı güvende tutmak için hem paralarımızı hem altınlarımızı bankada tutmak pek çok açıdan bize yarar sağlayacaktır.

Altınlar bankada hem güvenli hem değerli
Etiketlendi:         

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.