Pes 2012’de Hareket yapımı videolu anlatım

Merhabalar bu yazımda PES2012 adlı oyunun çalım ve hareketlerinden söz edeceğim. Biliyorsunuzki pes oyunları gayet gerçekçi ve oynayana zevk veren bir oyun. Hele hareket yapmayı öğrenirseniz koyverin gitsin. Ben geçenlerde pes2012 oyunu aldım ve kurdum ve pes2011e nazaran daha gerçekci olmuş. Şutları olsun pasları olsun gayet güzel olmuş. Bu oyunu aldım oynadım pes 2011de olduğu gibi hareketleri yapmaya çalıştım ama pes2011deki gibi değilde farklı bir tuş kombinasyonu oluşturulmuş. Bence bu kombinasyon kola daha yakışmış. Hareket yaparken insanı yormuyor. Sizler için araştırma yaptım ve pes2012de yapılan hareketlerin anlatıldığı videoları buldum. Sizlere onları sunacağım. Nede olsa biz Türk milletiyiz okumak yerine videoyu daha iyi buluyoruz genellikle. Ama ben yinede videoların altına tuş kombinasyonunuda yazacağım. Okuyarak yapmak isteyenlere bir fayda olur. :)
İsterseniz sıra sıra gidelim. Pes2011de sizinde bildiğiniz üzere bağlı çalımlar var idi. Bunu ayarlayarak istediğimiz hareketi istediğimiz tuşa verebiliyorduk işte bunu 2012dede yapmışlar ve gayet kolay. Bunu yazarak anlatılmayacak bir şey video halinde vermek istedim. Gayet açıklayıcı olmuş bence. İnceleyin eğer takıldığınız yer olursa yorum atarak yardım isteyebilirsiniz.

video1

Yukarıdaki video tuş kombinasyonunu yapılan video. Aşağıdaki video ise yapılan ayarların uygulandığı videodur.

Dediğim Gibi bulduğum farklı videoları yayınlıyorum, içinde aynı hareketler çıkabilir k.bakmayın. maksat değişik anlatımlardan istediğinizi kullanmanızı kolaylaştırmak.


Ve diğerleri :

 

Biraz adam kontrolunu inceleyen video ile sonlandıralım konumuzu :

Pes 2012’de Hareket yapımı videolu anlatım” üzerine 10 düşünce

 1. Geri izleme: Pes 2013'de Hareket Nasıl Yapılır ? (Pesde Hareket yapma) | Engin USLU Kişisel Blogu - Kişisel Web Sitesi

 2. pes 2012

  kardeşler 1. videoda o hareket yapma yeri nerden açıllıyor bende yok paket mi alıcaz oyunun içinden

  Cevapla
 3. rıfat gnş

  arkadşlr bn öalımları yaptım ama hangi dügmelere basınca oluyo anu bilmiyorum pes 2012 pro

  Cevapla
 4. feyzullah yavan

  abi bişey sorcam benim oyunda baglı çalımlara girdiginiz yer yok acaba tam olarak nerden giriyonuz??

  Cevapla
   1. Kemalcan özbek

    ya ana menude kısısell veri ayarlarıı var demişsinizde benımkı ıngıızce ben nasıl anlayacagım bı yardıcı olurmusunuz?

    Cevapla
    1. Engin USLU

     turkcespiker.com dan türkçe yamasını indirip anlattığımız adımları tekrarlarsanız olacaktır. İngilizce kullanmadığım için ingilizce cevap veremeyeceğim kusura bakmayın.

     Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir