Sürekli gelişen teknoloji ile donatılan telefonlar küçük büyük ayırt etmeden herkesin elinde, cebinde ya da çantasında bulunuyor. Artık hayatımızın vazgeçilmezi olan bu teknoloji harikası ürünler aslında sağlığımız açısından oldukça önemli zararlar teşkil etmektedir.

Yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda elde edilen bulgular,  en pis ve en kirli olan araçların kumandalar ve telefonlar olduğunu işaret etmektedir. Yani günümüzde sürekli halde elimizden düşürmek bilmediğimiz telefonlar aslında bir mikrop yuvasını temsil etmektedir.

  • Vücudumuzda cep telefonlarından en çok etkilenen beynimizdir. Telefon ile çok fazla görüşme yapan kişilerde tümör oluşumunun hızlandığı görülmektedir.
  • 12 ile 21 yaş arası büyüme döneminden geçen çocuklar da zeka geriliğine sebep olabilmektedir.
  • Cep telefonu kullanımında erkekler üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda, sperm sayılarının %40 azaldığı görülmüştür. Sperm hücrelerinin ölmesine yol açan cep telefonu kullanımı, ilerleyen yıllarda kişiyi kısır bırakabiliyor.
  • Hamile kadınların cep telefonu kullanması oldukça zararlıdır. Çünkü hamilelik döneminde kullanılan cep telefonu düşük riskini arttırmaktadır.

Cep telefonunun ideal olarak kullanımını ise uzmanlar söyle tarif etmektedir; Cep telefonunuzu kendinizden oldukça uzak bir noktada bulundurun, kullanmanız gereken durumlarda kısa süreli olarak ihtiyacınızı giderin ve gece yatarken yakınınıza ve yastığınızın altına kesinlikle koymayın.

 

 

Telefonun Vücuda Zararları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.