Mide küçültme ameliyatı, aşırı kilo ( obezite ) sorunu yaşayan bireylerin, spor egzersizleri, diyet ve uygulanan ilaç tedavilerine rağmen kilo vermemesi sonucu midenin cerrahi bir operasyon ile küçültülmesidir. Mide ameliyatı olan bireylerin ameliyat esnasında cerrahi bir müdahaleyle midelerinin yaklaşık olarak %80’i çıkarılır.

Mide küçültme ameliyatı sonrası, kan şekeri, açlık ve tokluk gibi mide ile bağırsak sisteminin kontrolünü sağlayan hormonlar büyük bir değişim geçirir. Mide küçültme ameliyatı sonrası mide küçüldüğü için, doğal olarak daha az yiyecek ve daha çabuk doyacağız. Daha az yiyecek tüketmek de da az kalori almamızı sağlayacaktır. Doğal olarak mide küçültme ameliyatı geçiren kişi zayıflamaya başlayacaktır.

Mide Ameliyatının Kısaca Faydaları

  • Bu zaman aralığı içerisinde kişi fazla stres etkisi altında olmadığı için meydana gelebilecek olası travmalardan da uzak durmayı başaracaktır.
  • Mide küçültme ameliyatı ile hem kolay bir şekilde kilo verebilir hem de diyabet hastalığı gibi metabolik bozuklukları iyileştirebiliriz.
  • Mide küçültme ameliyatı sonrası hastanede kalma süresi oldukça kısa ve makuldur. Meydana gelecek metabolik rahatsızlıklar daha çabuk düzelir.
  • Vücuda herhangi yabancı bir madde girişi olmaz.
Mide Küçültme Ameliyatı Nedir ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.