İnstagram her geçen gün kendini farklı tasarımsal yeniliklerle yeniden dizayn eden ve kullanıcı kitlesini arttırmayı başaran günümüzün en önemli sosyal medya platformudur.

İnstagram, canlı yayın özelliğinin devreye alınması ile birlikte Periscope uygulamasının popülerliğini kaybettirmeyi başarmıştır. Kullanımı hikayeler kadar popüler olmasa da yinede azımsanmayacak bir kitle tarafından kullanılmaktadır.

İnstagram’da paylaşılan bir canlı yayını cep telefonunuza indirerek kaydetmek için yapmanız gerekenler oldukça basit ve kolaydır. Bu işlem için herhangi bir ikinci parti uygulama kullanmanıza gerek yoktur. Bu kolaylığı size instagramın kendisi sağlamaktadır. Paylaştığınız bir canlı yayını kaydetmek için ekranın sağ üst köşesinde bulunan kaydet ikonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Kaydetme işlemi tamamlandıktan sonra kaydettiğiniz videoyu istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

İnstagram’da paylaştığınız fotoğraf ve videolar otomatik olarak cep telefonunuza kaydedilmektedir. Fakat hikayeler bölümünde paylaştığınız fotoğraf ve videolar için bu özellik aktif değildir. Yani sizin kendiniz kaydetmeniz gerekmektedir. Bunun için daha sonra indirme seçeneklerini kullanarak kendiniz kaydetmelisiniz. Bu özelliği aktif etmek veya otomatik olarak yapılmasını sağlamak için henüz bir özellik veya uygulama bulunmamaktadır.

İnstagram’da Canlı Yayın Kaydetme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.