Günümüzde en doğru ve güvenilir yatırım aracı vadeli mevduattır. Vadeli mevduat yatırım araçları ile yatırım yaptığınız miktarında getireceği kazanç önceden kesinleştirilmiştir. Vade süresi sonuna kadar geçen süre zarfı içerisinde ki hiçbir faiz hareketliliğinden etkilenmez. Ayrıca paranızı vadeli mevduat hesaplarında değerlendirirken ne kadar süreli bir yatırım yapabileceğinizi de kendiniz belirleyebiliyorsunuz.

Vadeli mevduat yatırımlarınızda farklı yatırım miktarları için farklı faiz oranları uygulanmaktadır. Ayrıca bazı farklı bankalarda bu oranlar eşit olarak da belirlenebilmektedir.

Yaşadığımız bu son yıllar içerisinde bankalar arasında ki rekabet artmasından dolayı farklı opsiyonlarda kendini göstermektedir. Bu nedenle bazı tercihler arasında da vadeyi bozmadan para çekme şansınız olan tercihler de bulunmaktadır. Eğer uzun vade yatırımlarına karşı çekinceleriniz varsa bu tarz yeni tercihleri değerlendirebilirsiniz.

Vadeli mevduat yatırımlarınızdan elde ettiğiniz getiri vergiye tabidir. Sizlerde bu sebepten dolayı vadeli mevduat yatırımları yaparken net getiri miktarınızı sorgulayabilirsiniz. Çünkü vade sayısı artış gösterdikçe alınan stopaj oranı da ona bağlı olarak düşer.

Vadeli mevduat yatırımları yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, yıllık kazancınızın enflasyon oranının üzerinde olmasına dikkat etmenizdir.

En Doğru Yatırım Nedir ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.