Doğal gaz kullanımında alınacak küçük önlemler ile yüzde 60 oranında tasarruf sağlayabilirsiniz. Doğal gaz kullanımında petek kapatmak doğru bir yöntem değildir. Bu gibi yanlış bir tasarruf modelinin yerine kombinin daha düşük sıcaklık ayarında çalıştırılarak yapılacak tasarruf modeli daha sağlıklı olacaktır. Daha düşük ayarlarda eviniz gün boyunca sabit sıcaklıkta kalması sağlanır.

Soğuk havaların gelmesiyle birlikte doğal gaz faturalarının yüksek gelmesinden korkan aboneler, bu yüksek fatura fiyatlarından kurtulmak için çareyi odalarda bulunan petekleri kapatmakta arıyorlar.

Evinizde mantolama yöntemi ile ısı yalıtımı yaptırılması, bir binanın yüzde 30’a varan bir doğal gaz yakıt tasarrufu sağlayacaktır.

Ayrıca peteklerin arkasında ısı yalıtım plakları kullanarak, ısı kaybı engellenebilir.

Sabah kapatmak ve akşam açmakta faydalı bir yöntem değildir. Çünkü akşama kadar soğuyan odaları ısıtmak için kombi gerektiğinden fazla çalışacaktır.

Kombiyi tüm gün kapalı tutmak ise, hem evinizde hem de sistemde dolaşan ısıtma suyunun soğumasına neden olacaktır. Buda yeniden çalıştırıldığında ek maliyetler doğuracaktır. Bu yüzden evlerimizi konfor sıcaklığında tutmakta fayda vardır.

Doğal gazda Tasarruf Nasıl Yapılır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.