Tüm araçlar için muayene işlemlerinde gerekli evraklar listesi. Araçların muayene periyotlarının düzenli olarak yaptırılması zorunludur. Eğer aracınızın muayene zamanı geldiyse, muayene ettirmeniz için gerekli olan evrakların listesini sizlerle paylaşıyorum.

Tüm araçlar için standart araç muayenesi için gerekli evraklar ;

Ruhsat : Muayene sırasında aracın ruhsatı mutlaka yanınızda bulundurmanız gereklidir.

Trafik Sigortası: Trafik sigortası araçların muayene işlemlerinin yapılması için zorunludur. Muayene işlemlerinden önce mutlaka sigorta tarihini kontrol edin. Eğer yenileme tarihi geçmişse mutlaka yeniletmeli, aksi halde muayene işlemleri gerçekleşmeyecektir.

Vekalet Durumu: Muayene işlemleri için götüreceğiniz araç size ait değilse bu konu hakkında belirtilen esaslara göre işlemleri gerçekleştirmelisiniz.

LPG ve CNG yakıtı kullanan araçlar için : Lpg ya da Cng tipi yakıt türleri kullanıyorsanız, yakıt tanklarının üzerinde bulunan etikette ki bilgilerin okunur olmasına dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda,  Yakıt Sistemi Montaj Belgesinin de gelirken birlikte getirilmesi lazımdır.

Aynı zamanda üzerinde oynama yapılmış ve ek özellikler kazandırılmış araçlar için yukarıda ki evraklara ek olarak bazı belgeler daha istenebilir.Bunun için gerekli araştırmalar yapıldıktan sonra gitmenizde fayda vardır.

Araç Muayenesi için Gerekli Evraklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.