Geçtiğimiz günler içerisinde amazon tarafından yapılan açıklamayla duyurulan, Amazon’un Türkiye’de faaliyete başlaması, Türkiye’de bulunan amazon severler ve takipçileri tarafından büyük bir ilgi ile karşılandı. Yurt dışında uzun bir süredir hizmet veren e-ticaret devi Amazon, Türkiye ofisini resmi olarak açmış bulunmaktadır. Türkiye üzerinden Amazon sitesine erişim sağlayacak kullanıcılar artık amazon.com.tr  giriş adresi üzerinden erişebilecekler.

Yeni faaliyete geçmesinden dolayı, site üzerinden satışı yapılan ürünlerin sayısı oldukça az olmasına rağmen amazonun Türkiye’de faaliyete geçmesi oldukça önemli bir gelişmedir. Amazon kendi ürünlerinin yanı sıra, Türkiye’deki iş ortaklarının sattığı ürünlerinde satışını gerçekleştirmektedir. Amazon, Türkiye’de resmi olarak faaliyete geçmesinden dolayı çeşitli fırsat ürünleri bulundurmasının yanı sıra, kitap, akıllı telefon, fotoğraf makinesi, matkap, oyun aksesuarları ve konsolları da bulunmaktadır. Amazon’un ülkemize gelmesi e-ticaret sektöründe yeni bir akım başlatacak gibi görünüyor.

Türkiye’deki e-ticaret severler ve tüketiciler, Amazon’a  web sürümü olan amazon.com.tr üzerinden erişebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra İOS ve Android için geliştirilmiş mobil uygulamalar üzerinden de Amazon’a erişebilirsiniz. Amazon üzerinden alışveriş yapmak için uygulayacağınız farklı bir seçenek ise Amazon’un kendi mobil uygulamasıdır.

Amazon Türkiye’de Faaliyete Geçti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.